Návod na Command & Conquer: Renegade

CnC-renegade Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 26.2.2002
Výrobce: Westwood Studios
Distributor: Electronic Arts
Licence: Plná hra
Platforma: PC
Engine: W3D
Série: Command & Conquer

Seznam misí
Návod
Gameplay
   Tutorial
Yes
Yes
   The scorpion hunters
Yes
Yes
   Rescue and retribution
Yes
Yes
   Armored assault
Yes
Yes
   The plot erupts
Yes
Yes
   Stowaway
Yes
Yes
   Deadly reunion
Yes
Yes
   The grip of the Black hand
Yes
Yes
   Obelisk of oppression
Yes
Yes
   Evolution of evil
Yes
Yes
   All brains, no brawn
Yes
Yes
   Tomorrows technology today
Yes
Yes
   Stomping on holy ground
Yes
Yes
Tipy & triky

Typy úkolů
Ve hře se setkáme s několika druhy úkolů. Ty hlavní, primární úkoly je potřeba dokončit ke zdárnému dokončení kola. Pak tu máme vedlejší, sekundární úkoly, které přicházejí průběžně během mise. Jestli se rozhodneme tyto požadavky velení vyslyšet nebo naprosto ignorovat je jen na našem uvážení. Plnění sekundárních misí se akorát podepíše na závěrečném hodnocení, jinak nemá na průběh hry žádný vliv. A do třetice můžeme v některých misích narazit na terciální, jak já říkám bonusové úkoly. O nich většinou padne jen nenápadná zmínka v rádiové komunikaci a pak je již jen na nás, jestli její přítomnost zaznamenáme.

Tiberiové zbraně
Zbraně vyvinuté na bázi všudypřítomného Tiberia jsou velice účinné proti pěchotním jednotkám. Mají však jednu, vlastně dvě nevýhody. Tou první je riziko zmutování zasažené osoby na visceroida. Druhou podstatnější nevýhodou je jejich efekt na mutanty. Nejenže jim neuberou žádné zdraví, ale naopak jim ho ještě doplňují. To je komplikace nejen v našem podání, ale i pokud se někde potká více mutantů. Vzájemnou střelbou pak dokážou vytvořit začarovaný kruh neubývajícího zdraví. A v takovém případě je nejjistější přesun na výhodnější pozici a podat si je hezky jednoho po druhém.

Chybějící Ion Cannon Beacon
Podle ohlasu některých hráčů může dojít, že se na konci 11. mise před chrámem neobjeví navaděč iontového děla. Při zaúřadování tohoto nepříjemného bugu je bohužel jediným řešením návrat ke staršímu uložení hry.

Důstojníci Nodu
Svoje frčky nedostali ani náhodou jen tak na ozdobu. Ve hře se od řadových pěšáků odlišují schopností přivolat posily. Likvidací důstojníka si tak lze ušetřit spoustu práce s posilami slaňujícími z helikoptér.