Renegade – Tomorrows technology today gameplayLze jen těžko říci, co je v tuto chvíli pro Havoca hlavním hnacím motorem. Jestli osvobodit Sydney nebo zastavit Petrovovou. No, ono na té motivaci až tolik nesejde, když se navíc vzájemně doplňují. Petrovová odvezla Sydney do Kanova chrámu, nejsvatějšího místa bratrstva Nod. O toto místo jednotky GDI nějakou dobu svádí bitvu, takže není na co čekat, hurá na bojiště. A hned po příletu na místo určení je Havoc zaskočen. Jednotky GDI utrpěly relativně silné ztráty a v tuto chvíli klíčový bod hrdě brání jediný Mammoth tank, jenž je zapotřebí podpořit. Přichází série potřebných úkolů. První z nich je vyřazení SAM Site (Disable Southern SAM Site), což umožní příletu helikoptér s posilami.

V dalším kroku se vrhneme do zničení Hand of NOD (Disable Hand of NOD). Přeci jen je celkem nežádoucí, aby nepřítel mohl stále vysílat na bojiště nové jednotky. A ač se jedná o vedlejší úkol, stejně si k terminálu této budovy musíme zaskočit pro žlutou bezpečnostní kartu. Ta se nám bude náramně hodit již v dalším vedlejším úkolu, kdy prozměnu vyřazujeme z provozu rafinérii tiberia (Disable Tiberium Rafinery). Po jejím zničení velice záhy narazíme na neviditelného důstojníka se zelenou bezpečnostní kartou, jíž máme přímo v hlavním úkolu (Acquire Base Security Card). Tuto kartu totiž potřebujeme k otevření jihovýchodní brány (Access Southeastern Gate).

V této fázi operace již můžeme vidět svůj cíl, chrám Nodu. Ovšem ten je chráněn neprodyšným laserovým plotem, k jehož překonání je zapotřebí nejprve vyřadit elektrárnu (Disable Power Plant). Nedá se nic dělat, bude se muset pokračovat dál do nitra nepřátelské základny. V tom nám však v tento okamžik brání Obelisk. V tuto chvíli máme dvě možnosti, jak jej vyřadit, což je mimochodem bonusový úkol (Disable Obelisk). Snadnějším přístupem je se vrátit zpět k Mammothu, který jsme dostali k dispozici. A pro jeho palebnou sílu není sebemenší problém hezky z bezpečné vzdálenosti Obelisk rozervat na sutiny. Druhou variantu zvolí spíše vyznavači adrenalinu, jelikož obsahuje nutnost se protáhnout kolem Obelisku k plotu kolem chrámu. A odtud rychle doběhnout ke vstupu do Obelisku, než se stihne nabít a uškvařit nás. Další postup je již obligátní. Výtahy dojet k řídícímu terminálu a vyřadit jej. A když už tu jsme, hodlá nás velení využít k zničení dvou SAM Sites (Disable Eastern SAM Site).

Hlouběji do nepřátelského území nás dostane otevření brány za Obeliskem. Kousek za ní se sice nachází další brána, ta má však ovládání na druhé straně, takže bude zapotřebí najít jinou cestu k jejímu otevření. Tu nám poskytne průchod nacházející se mezi branami. Ten nás dovede na prostranství s havarovaným létajícím talířem. Případní zvědavci mají v tuto chvíli smůlu, k otevření dveří je totiž zapotřebí červená bezpečnostní karta. Ani během kochání tímto nezvyklým předmětem se nesmí zapomínat na ostražitost. Raketometčíci na zdech dokáží být hodně nepříjemní. A jak by také ne, když si jsou vědomi důležitosti svého poslání. Vždyť se za jejich zády vyskytuje srdce samotné základny.

Stavební dvůr umožňuje výstavbu nových budov a zajišťuje opravu těch současných. Není se tedy čemu divit, že přichází nová prioritní mise vyřadit tento stavební dvůr (Disable Construction Yard). Cestou k terminálu narazíme i na maskovaného vojáka s poslední červenou kartou. V tento okamžik dostáváme příležitost nahlédnout do vnitřku vesmírného plavidla a odškrtnout si bonusový úkol (Infiltrate Spacecraft). Krom toho si z něj odneseme zbraň založenou na elektrických výbojích. Obzvláště to efektivní kousek.

Než však opustíme tento prostor, přicházejí ještě nějaké ty rozkazy vedlejší priority. Zničit helipad (Disable Western Helipad) je přímo v našem zájmu, abychom se zbavili toho otravného vrtulníku. Užitek nám přinese i zničení dvojice SAM Site (Disable Western SAM Site). Ve chvíli, kdy nebrání příletu našeho letectva, dostáváme do rukou Humvee. A jelikož se invenci meze nekladou, připadá Havocovi záhodné se postarat i dvojici tiberiových sil. Ty jsou poměrně tvrdým oříškem a vyžadují pořádný ničivý arzenál. Pokud tak někdo nemá dostatek munice do ručního iontového kanónu, není na škodu k jejich zničení využít Mamuta, jemuž již za okamžik otevřeme severovýchodní bránu (Access Northeastern Gate).

S toho logicky vyplývá, že jsme již jen kousek od vysněného cíle. Otevřením brány se dostáváme do prostoru, kde stojí tolik kýžená elektrárna. Přístupovou cestu zde brání dvě dělostřelecké věže. Ty dostáváme za úkol zničit (Disable Turrets), což nám ani nemuselo velení přikazovat. Přeci jen kolem nich musíme projít k elektrárně a přilehlému komunikačnímu centru. Jeho vyřazení (Disable Communications Center) nám právě přibylo do seznamu úkolu. A abychom měli klid na svou práci, můžeme cestou zničit ještě helipad (Disable Northern Helipad).

Ochranný plot bez přísunu energie kolabuje, cesta do chrámu je volná. Stačí tedy k němu jen dojít a chopit se navaděče iontového děla. To nám svou ničivou kadencí otevře cestu k finálovému zúčtování.