Doom 2016

Doom 4 cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 13.05.2016
Výrobce: id Software
Distributor: Bethesda Softworksn
Licence: Plná hra
Platforma: PC, Xbox One, PS4, Nintendo Switch
Engine: id Tech 6
Série: Doom

Union Aerospace Corporation (UAC) se zdá se podařilo vyřešit energetickou krizi, jenž tolik trápila Zemi. Pomocí Argentské věže se jí podařilo nasměrovat energii z pekla do neomezeného zdroje obnovitelné energie. Věž kromě energie zpřístupňuje i portál do pekla, jímž vedoucí výzkumu Samuel Hayden podniká výzkumné expedice. Během nich narazí i na tajemný sarkofág, vězení pro neohroženého mariňáka. Toho je právě v tuto chvíli zapotřebí, jelikož započala invaze a celé výzkumné zařízení na Marsu je zaplavené démony. Doom slayer se vydává na nelítostnou pouť za odhalením zdroje invaze. To ho nakonec dovádí k Olivii Piercové, která stojí v čele kultu usilujícího o přivedení veškeré démonické armády na tento svět.

Doom Guy podporovaný Haydenem a jím stvořené umělé inteligence VEGA následuje Olivii až na vrchol Argentské věže. Bohužel se mu ji však nepodaří zavčasu zastavit. Olivia aktivuje generátor, zničí věž a přenese je do pekla. Mariňáka čeká pekelný výlet za nalezením portálu zpět na Mars. Tam se od Haydena dozvídá o artefaktu Helix stone, jehož prostudováním se dostávají ke klíčové informaci o světě Argent D’Nur. Na něm se nachází místo známé jako studna. K naší smůle je však tento svět pohlcen peklem. Doom Slayerovi tak nezbývá nic jiného, než vyrazit pokořit Cyberdemona, jehož součástí se stal akumulátor, který použila Piercová.

V pekle se naším novým cílem stává nalezení klíče vypadajícího jako meč. Crucible je však chráněn trojicí Pekelných strážců. Náš mariňák se však jen tak něčeho nezalekne a s využitím veškerého zbrojního arzenálu s nimi změří síly. Na scéně se tak objeví veškeré legendární kousky ze série Doom. Motorovou pilou počínaje, dvouhlavňovou brokovnicí nevyjímaje a o slovo se přihlásí i kurevsky velká zbraň BFG 9000. Doom 2016 se svým stylem vrací zpět ke kořenům a servíruje hráčům rychlou, násilím nabitou akci. A to hned ve třinácti rozlehlých levelech plných démonických nepřátel.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *