Command & Conquer: Renegade

Command & Conquer: Renegade cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 26.2.2002
Výrobce: Westwood Studios
Distributor: Electronic Arts
Licence: Plná hra
Platforma: PC
Engine: W3D
Série: Command & Conquer

Když u italské řeky Tibera dopadlo několik meteoritů, jen málokdo tušil, jak tato událost změní běh světa. Neznámá toxická substance Tiberium začala zamořovat svět, což pomohlo teroristické organizaci Brotherhood of Nod nabrat na síle. Jako reakce na tuto hrozbu došlo ke vzniku GDI (Global Defense Initiative). Počáteční šarvátky však velice rychle přerostli v První tiberiovou válku. A do posledních dnů tohoto konfliktu je zasazen děj Command & Conquer: Renegade.

Kapitán Nick „Havoc“ Parker nikdy nepatřil k vyznavačům byrokratického rozhodování velení a od jistých dob zásadně pracuje sám. Avšak pokud přijde na řešení krizových událostí, nemá GDI lepšího muže. Není se tak čemu divit, že je to právě Havoc, kdo je vyslán zachránit trojici unesených vědců. Zlotřilý generál Raveshaw hodlá zneužít jejich znalostí k realizaci genetického projektu Re-Genesis. A pokud by se mu podařilo uspět, tak by to výrazně ovlivnilo dosavadní průběh války.

Na Havoca tak zřejmě čeká nejnáročnější mise jeho kariéry. Nejenže se musí prostřílet nejednou notoricky známou lokací ze světa C&C, ale navíc tu visí ve vzduchu jedna osobní záležitost. Ve službách generála Raveshawa krom úlisného Mendozi slouží i Sakura Obata. Ta prošla stejně tvrdým výcvikem jednotek commando jako on a následně spolu sloužili v elitním týmu Dead Six. Pak jí však zlákal štědrý žold bratrstva a zběhla.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *