Renegade – The plot erupts gameplayPlán je jedna věc, realita druhá. O tom v tuto chvíli může vyprávět i Havoc. Namísto poklidného letu ho čeká nepříjemné setkání se starou známou. Sakura byla součástí jeho týmu, její zrada byla oním důvodem, proč se stal nekompromisním sólistou. A nyní stojí tváří v tvář. Tak toto setkání rozhodně nemůže dopadnout dobře. Havoc bude ještě rád, když se mu podaří z hořícího letadla vyskočit padákem. A pokud se našemu hrdinovi nedá něco upřít, je to čich na trable. Dopadnou přímo na pláž, na níž právě probíhá invaze GDI, tomu se říká načasování. No nic, jde se do práce.

V první řadě je zapotřebí eliminovat síly odporu (Secure Beachhead). Skrz povolávané posily se prostřílíme k bunkrům, kde se s ladností nám vlastní postaráme o důstojníky NODu. Vrásky na čele kapitánovi lodi dělá i dělostřelecká věž, jíž je zapotřebí zneškodnit. K dokončení bude možná zapotřebí vybít i přítomné posily, tak je potřeba sledovat, kdy nás velení informuje o úspěšném dobití pláže. Z té následně pokračujeme až k ruinám, mezi nimiž se nachází dvojice dělostřeleckých věží a SAM Site. Rozkaz v tomto případě zní jasně, prolomit zoufalou obranu NODu zničit tuto těžkou techniku (Disable Lower SAM Sites).

Další protiletecké SAM Site se nachází i na vyvýšeném místě ostrova. A jelikož by nám naše letectvo bylo nesmírně vděčné, kdyby jim nemuseli čelit, čeká nás cesta za jejich zničením. Dostat se k tomuto cíli můžeme hned dvěma způsoby. Klasicky vyšlapat kopec a přitom sešrotovat kulometnou věž nebo proklouznout zadem přes jeskyni. To má však drobnou vadu na kráse, je zamořená Tiberiem, takže si to vyžádá nějaký ten utržený šrám. Před použitím C4 na zničení dvojice Sam Site (Disable Upper SAM Sites) si je zapotřebí položit podstatnou otázku, zda máme v plánu kompletně posbírat i bonusové úkoly. Scenérii tu totiž zdobí i obří obranné dělo, o jejíž zničení jsme byli vysílačkou požádáni. Pokud se do této hektické práce pustíme, splníme úkol Destroy Defence Cannon. Ovšem pokud se někomu nechce plýtvat municí, stačí zničit SAM Site a o dělo se postará dobře mířená salva spojenců.

Ostrov je již zabezpečen a Hovoc se konečně muže vrátit k hlavnímu poslání, infiltraci komunikačního centra. Do nepřátelské základny jde nakráčet pěkně středem skrz hlavní bránu nebo zvolit přeci jen trochu taktičtější průnik zásobovacím skladem. Ať si zvolíme jakoukoliv cestu, podstatné je vyčistit nádvoří základny od důstojníků, aby nám nekomplikovali život stále povolávané posily. Hlavně při tom nezapomenout na toho zakempeného na střeše komunikačního centra. Při zajištění prostor této budovy na nás čeká nemilá komplikace, abychom se dostali k potřebnému terminálu, potřebujeme nejprve získat zelenou bezpečnostní kartu. Tu má u sebe důstojník, kterého najdeme v tiberiové rafinérii.

V místnosti s terminálem narazíme na důstojníka, od něhož získáme žlutou bezpečnostní kartu. Té bude zapotřebí, pokud hodláme splnit další tři bonusové mise. V nich máme zničit terminály komunikačního centra (Disable Communication Center), elektrárny (Disable Power Plant) a rafinérie (Disable Tiberium Rafinery). V tom se nám samozřejmě bude snažit zabránit Sakura se svým vrtulníkem. Zda se jí rozhodneme sundat z oblohy rovnou nebo si nejprve oběhneme bonusové úkoly a sestřelení vrtulníku si necháme až jako třešničku na dortu je na uvážení každého. I když pád vrtulníku způsobí neřízenou reakci reaktoru a hrozí zničení celého ostrova, hra nás nijak nelimituje v přesunu do přístavu a využití ponorky jakožto únikového plavidla (Escape Via Submarine).