Golden Axe: Beast Rider

Golden Axe: Beast Rider cover Žánr: Akční adventura
Datum vydání: 14.10.2008
Výrobce: Secret Level
Distributor: Sega
Licence: Plná hra
Platforma: PlayStation 3, Xbox 360
Série: Golden Axe

Poklidný život na ostrově Axir zastínil blížící se stín temnoty. Armáda fanatického Death Addera míří k ostrovu získat pro svého diktátora starověký Dragon Titan. To by znamenalo konec světa, tak jak jej známe. Mocný kmen amazonek, Axiriánských kněžek vysílá Tyris Flare, aby tomu zabránila. Tyris je dobře stavěnou ženou oděnou do oblečení s kůže a kostí. K zastavení Death Addera má navíc osobní důvod, je odpovědný za smrt jejích rodičů. Její odhodlání zbarvit svůj meč krví všech jeho přisluhovačů tedy nezná mezí. Hráč se tak může těšit na brutální souboje zasazené do středověkého fantasy světa.

Cílem vývojářů bylo restartovat téměř dvacet let starou herní legendu Golden Axe. Opětovně se tedy setkáme se všemi mechanismy, které nás tehdy tak chytly. To navíc v líbivém 3D kabátku. Jenže ono to tak nějak nefunguje, jak bylo původně plánováno. Nejednomu skalnímu fanouškovi se zasteskne po možnosti výběru svého hrdiny. Barbar Ax Battler a trpaslík Gilius Thunderhead se sice ve hře objevují, avšak jen v epizodních rolích. Navíc si za ně nemůžeme zahrát. Jsme tak odkázáni následovat Tyris v jejím krvavém řádění. V něm využívá rychlý nebo silný útok, vykrytí útoku, úhybný manévr a samozřejmě svou magii. V bojích s jednotlivými typy nepřátel se hodí trochu jiné kombinace, při jejichž dodržování si s nimi hravě poradíme.

Ovšem kamenem úrazu je boj s větším počtem protivníků. Zkrátka není v lidských silách reagovat na útoky rytíře, kouzelníka a bojovníka najednou. Stejně tak nakonec spadáme k mlácení hlava nehlava s vírou, že to nějak ustojíme. Příliš nám nepomáhá ani čtveřice potvor, jenž si jde osedlat. Neviditelnost, útok ocasem či plivání ohně dozajista přijde vhod, jen kdyby nebyli tak zoufale pomalé. Než se natočíme potřebným směrem, jsme obvykle již sraženi ze sedla a stejně si to musíme jít vyříkat ručně. Golden Axe: Beast Rider se stává živoucím důkazem, toho, že převléknout kultovní hru do nového kabátku někdy nemusí stačit.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *