Golden Axe Warrior

Golden Axe Warrior cover Žánr: Akční adventura
Datum vydání: 1991
Výrobce: Sega
Distributor: Sega
Licence: Plná hra
Platforma: Sega Master System, PS 3, Xbox 360
Série: Golden Axe

V pradávných dobách sužovala svět nekončící válka mezi pradávnými a zlými obry. Obři toužili po nadvládě nad světem, čemuž se pradávní snažili zamezit. Ovšem síly byly natolik vyrovnané, že se válka táhla do nekonečna. Nekončícímu krveprolití učinil přítrž až hrdina nesoucí zlatou sekeru, dar od Thora, boha hromu. V království Firewood byl opětovně nastolen klid a mír, nad nimiž dohlíží královská rodina disponující silou devíti magických krystalů. Ty nedovolí žádnému zlu překročit hranice království. Toho si je až příliš dobře vědom i Death Adder, zlý obr lačníci po slávě svých předků. Ve snaze dosáhnout svého dobývá Nendorii a Altorulii s vidinou brzkého obsazení samotného Firewoodu. A to se mu také daří. Jeden z ministrů za pár stříbrných zrazuje krále a prodává krystaly Death Adderovi. Ten následně zabijí krále i jeho dceru Tyris.

V těžce zkoušené zemi však povstává mladý hrdina odhodlaný pomstít smrt svých rodičů. Jeho pouť za sesazením Death Addera z trůnu začíná. A ani náhodou nebude snadná. V tuto chvíli nemá ani náhodou šanci se zlosynovi postavit. Musí tak cestovat po celém království vesnici od vesnice a sbírat střípky informací o tajemných labyrintech, v nichž jsou ukryty magické krystaly. Během své pouti mluvíme se spoustou postav a dokupujeme zásoby s cílem získat lepší vybavení a zbraně. To nám postupně dovoluje se vracet do míst, kde jsme dříve byli bezradní. Při nekompromisním boji s celou řadou přisluhovačů temného pána se nám daří zjistit fakt, že zpráva o smrti princezny byla milná. Tyris žije a tajně doufá, že se najde někdo, kdo se zvládne Death Adderovi postavit. Dalším nečekaným zjištěním je pravda o našem původu, jsme ztracený syn krále Altorulie.

Oproti originálnímu Golden Axe je hra pojata z ptačí perspektivy a svým herním stylem spíše připomíná Legend of Zelda. To také stálo za rozporuplným přijetím. Zatímco jedni toto pojetí milovali, jiní tento spin off nepřijali. Zkrátka Golden Axe Warrior nabízí trochu jiný druh zábavy. Putování po rozsáhlém světě má jediné poslání, najít deset labyrintů. V nich sbíráme poklady, klíče a řešíme jednoduché hádanky. To nás nakonec posune až ke strážci labyrintu, bossovi, jehož je potřeba porazit, abychom získali potřebný krystal. V okamžiku, kdy vlastníme všech devět krystalů, můžeme vstoupit do desátého labyrintů skrývajícího zlatou sekeru, jedinou zbraň schopnou porazit Death Addera. Krom konvenčních zbraní si postupně osvojíme i čtveřici kouzel, hromu, země, ohně a vody.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *