Golden Axe III

Golden Axe III cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 25.06.1993
Výrobce: Sega
Distributor: Sega
Licence: Plná hra
Platforma: Sega Genisis, PC, PS 2. PS Portable, Xbox 360, Wii
Série: Golden Axe

Po mnoha letech od událostí z druhého pokračování Golden Axe se trpaslík Gilius Thunderhead snaží navrátit zlatou sekeru původním majitelům, bohům. Bohužel tato snaha končí neúspěchem a sekera je nenávratně ztracena ve vraku lodi. Tedy alespoň si to Gilius bláhově myslel. Jak moc se mýlí, ho zanedlouho přesvědčí Damud Hellbringer, princ temnoty, jemuž se podařilo zlaté sekery zmocnit. Nabité moci okamžitě využívá k podrobení si království, jenž se svými pohůnky mění k obrazu svému. Poučen z chyb svých předchůdců uvaluje kouzlo na všechny hrdiny schopné mu zhatit plány. Naštěstí tu je ještě Gilius. Sám je sice již příliš starý, aby pozvedl svou sekeru, avšak na to sejmout kouzlo z několika chrabrých bojovníků, má stále sil dost. Gilius Thunderhead je tak jediným z původní trojice bijců, s nímž se během třetího dílu budeme setkávat. I když jen během předělových scén, kdy se ujímá role průvodce nové generace hrdinů.

Barbar Kain Grinder, bojovnice Sahra Burn, obr Proud Cragger a humanoidní panter Chronos, vyrážejí na nebezpečnou výpravu s cílem získat zlatou sekeru a nastolit v zemi mír. Jejich postup ve všech ohledech navazuje na předchozí díly. Pomocí svých zbraní a magie se musí vypořádat s hordami nepřátel stojících mezi nimi a princem temnoty. K tomu jsou vybaveni celou řadou nových pohybů. V boji mohou využívat nejen útočného výpadu, ale zejména i obranné blokování či vystřelení projektilu. Jedinou výjimku tvoří Chronos disponující mocnými plícemi s větrným útokem. Při hraní ve dvou hráčích nabízí Golden Axe 3 možnost využití týmového útoku připomínající lidský prak. Chybět nemohou ani speciální dovednosti hrdinů. Od Prouda se raději držte v dostatečné vzdálenosti, když se rozhodne někoho odhodit vzduchem. Chronos a Sahra zase disponují dvojitým doskokem.

Systém magie se po odbočce v druhém pokračování, kde měl hráč možnost volit sílu kouzla, vrátil ke stylu z prvního Golden Axe. Při použití jsou tedy vypotřebovány všechny nasbírané lektvary. Ty jak jinak získáváme nakopáváním nebohých skřítků. Novinkou, jak si doplnit tolik potřebné zdraví je osvobozování zajatců. Někteří jsou zavřeni v sudech, jiné zase drží stráže. Jakmile během levelu zachráníme daný počet zajatců, získáváme extra život. Oproti předchozím dílům není hra tolik lineární. Hráč má jistou volnost, jakou cestou se ke hradu Hellbringera vydá. Golden Axe 3 bezezbytku svou kvalitou navázal na první díl. Je tak škoda, že byl původně vydán pouze pro Japonsko. Později se skrz Sega Channel dostal i do Severní Ameriky. Zbytek světa si musel počkat až do roku 2007, kdy se hra stala součástí speciální kolekce pro PS2, PlayStation Portable, Xbox 360 a Wii.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *