The Adventures of Lomax

The Adventures of Lomax cover Žánr: Logická
Datum vydání: 22.10.1996
Výrobce: Psygnosis
Distributor: Psygnosis
Licence: Plná hra
Platforma: PC, PlayStation
Série: Lemmings

Zatímco první spin off hra Lemmings Paintball měla k původním Lemmings relativně blízko, na podruhé dostávají hráči klasickou plošinovku, v níž se hráč probijí nástrahami jednotlivých levelů až k finálovému bossovi. To sebou samozřejmě neslo nutnost jediného hlavního hrdiny, jímž se stal Lomax. Odvážný rytíř, na jehož bedrech spočinul osud celé rasy lumíků. Země zaslíbená, Lemmingland měl lumíkům konečně nabídnout zasloužený odpočinek. Avšak idylka neměla příliš dlouhého trvání. Zlosyn Evil Ed s využitím magické helmy proměnil celou zemi v jednu velkou noční můru. Jediný, kdo zůstal kouzla ušetřen, je právě Lomax. Stává se tak poslední nadějí na poražení padoucha. Nebezpečná cesta plná nástrah a nebezpečí právě začíná.

Lomax si během svého putování musí proklestit cestu čtyřmi rozdílnými světy. V nich se musí vypořádat se záludnostmi terénu, do nichž výrazně promlouvají ostatní lumíci. Tedy spíše to, co z nich zlé kouzlo udělalo. Z mírumilovných lumíků jsou nyní krvelačné bestie. A je jedno, zda mají právě podobu zombie, pirátů, kovbojů či mimozemského vetřelce. Ve všech podobách jsou pro našeho hrdinu hrozbou. Ten si však uvědomuje, s kým má tu čest a tak v boji s nimi využívá svoji efektivní otočku. S ní se nám daří monstra přemoci a tím je proměnit zpět na lumíky. Během svého putování si musíme poradit s mnoha záludnými překážkami. Nevyhneme se tak přeskakování přes propasti, různé bodáky či šplhu. Zkrátka si užijeme všeho, co k pořádné plošinovce patří. To vše samozřejmě s humorným nadhledem, který k lumíkům tak nějak patří.

K překonávání překážek si tak často vypomůžeme mýdlovými bublinami, různými houpačkami a chybět nemůže ani nějaká ta speciální dovednost inspirovaná originálem. Občas k dosažení cíle postavíme nějaký ten schod nebo prokopeme tunel. Vhod přijde dozajista i mrštný jazyk schopný nás přitáhnout ke vzdálenějším překážkám. Tyto a další dovednosti jsou však omezeny a je potřeba je během cesty nasbírat. K tomu nám slouží džbány, v nichž krom jednotlivých dovedností najdeme i extra životy. Ty navíc můžeme získat i sběrem zlatých mincí. Za každou stovku mincí následně obdržíme veledůležitý život navíc. The Adventures of Lomax je zkrátka plošinovkou zasazenou do oblíbeného světa lumíků se vším, co k tomu patří.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *