Lemmings Paintball

Lemmings Paintball cover Žánr: Logická
Datum vydání: 31.05.1996
Výrobce: Visual Science
Distributor: Psygnosis
Licence: Plná hra
Platforma: PC
Série: Lemmings

O tom, že nejsou lumíci jen bezduchá stvoření, co se ženou vpřed se sebevražednými sklony, se nás pokusí přesvědčit tento spinoff inspirovaný oblíbeným paintballem. Hráč dostává v závislosti na obtížnosti úrovně do rukou jednoho až čtyři lumíky, s nimiž se musí zmocnit nepřátelské vlajky. To samo o sobě zní celkem jednoduše, avšak jak hodně rychle zjistíme, opak je pravdou. Zvláště v pozdějších levelech dostávají naše mozkové buňky pořádně zabrat při řešení záludných rébusů, na něž máme navíc striktně omezený čas. A jakoby nestačili všechny ty nástrahy terénu, navíc tu proti sobě máme protivníky odhodlané nám překazit naše plány. Ke slovu tak krom logiky přichází i trocha té akce při jejich likvidování. K tomu jak samotný název Lemmings Paintball napovídá, využíváme paintballovou zbraň.

Avšak nesmíme při tom zapomínat na primární žánr této ságy. Lumíci vždy byli o překonávání náročných překážek a to zde platí dvojnásob. Kolikrát je zapotřebí předem rozvážit, kdy směrem k protivníkovi svou barevnou kuličku vyšleme. Nejen my totiž ovlivňujeme pohyb mnoha plošin. Svým pohybem je ovlivňují i naši protivníci, a pokud potřebujeme plošinu zastavit v určitém místě, musíme jej taky v potřebnou chvíli neutralizovat. Hra nás tím nutí přemýšlet o každém kroku a naplno využívat prostředí. V něm najdeme celou řadu pák, jimiž si otevíráme závory, aktivujeme výtahy či spouštíme pohyblivé plošiny. Narazíme i na zdánlivě neprodyšně vyhlížející zdi, které však ochotně reagují na zásah paintballovou kuličkou. Obdobně funguje i sešlápnutí některých barevně odlišených dlaždic.

Autoři se v tomto směru opravdu vyřádili a k pokoření jednotlivých úrovní je zapotřebí zapojit veškerou invenci. Narazíme tak i na vlajku obklopenu lávovým polem. V takové chvíli si musíme vypomoci balonem, nebo vsadit třeba na katapult, co nás přenese přes zdánlivě nepřekonatelnou překážku. V postupu hojně využijeme i trampolíny a zejména zmíněné pohyblivé plošiny. Časový limit je zejména na vyšší obtížnost značně šibeniční a bez časových bonusů, které lze během svého putování získat, je včasné pokoření úrovně téměř nemožné. Tak jak jsme si mohli zvyknout z předchozích her série Lemmings, máme na výběr ze čtyř obtížností. Fun (Zábava), Tricky (Záludné), Taxing (Namáhavé) a Mayhem (Chaos).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *