Command & Conquer: Tiberian Dawn

Command & Conquer: Tiberian Dawn cover Žánr: Real-time strategy
Datum vydání: 31.08.1995
Výrobce: Westwood Studios
Distributor: Virgin Interactive
Licence: Plná hra
Platforma: PC, PlayStation, Sega Saturn, Nintendo 64,
Série: Command & Conquer

Když v roce 1995 v Itálii poblíž řeky Tiber dopadl meteorit, jen málokdo si uměl představit, kam to až povede. Na Zemi se tím zanesla extrémně toxická látka se schopností absorbovat kovy z okolní půdy. Takto přiživována začala krystalizovat a poměrně rychle se rozrůstat. Ke slovu tak přišli technologie pro těžbu a zpracování Tiberia, v nichž mělo značný náskok tajemné uskupení říkající si Bratrstvo NOD. Jeho mesiáš známý pouze jako Kane, prý tuto událost předvídal a dlouhé roky se na tento okamžik chystal. Tomu by také napovídal rychlý vzestup NODu, pod jehož správu patří téměř polovina těžby. Získané prostředky následně využívá k financování své rostoucí armády následovníků. Nebezpečí jaké NOD představuje, si v OSN uvědomují až po sérii mezinárodních bombových útoků. Kane touží po nadvládě nad světem, čemuž je zapotřebí zabránit. Za tímto účelem OSN zřizuje Global Defense Initiative. Největší světový konflikt v dějinách lidstva je na spadnutí.

Command & Conquer hráči přináší dvě oddělené kampaně obou frakcí konfliktu. V rámci své kariéry u GDI bojujeme převážně v zemích střední a východní Evropy. Do bojů vstupujeme krátce po mezinárodním skandálu, kdy se lstí a manipulací bratrstvu podařilo širokou veřejnost přesvědčit o zmasakrování polského města Białystok jednotkami GDI. To vyústilo v razantní snížení rozpočtu iniciativy, což se v prvních misích projevuje značně omezenými silami. Pod velením generála Marka Jamisona Shepparda zajišťujeme výsadkové pláže, bráníme základny GDI před útoky NODu a ve velkém se angažujeme na záchraně civilistů a vědců. To nás nakonec dovádí až do Sarajeva k chrámu NODu, o nějž svedeme urputnou bitvu s elitními jednotkami samotného Kanea.

V druhé kampani jakožto nově jmenovaný velitel bratrstva, podléháme velení muže známého jako Seth. Od samého počátku nás provází pochyby, zda jsou Sethovi kroky tím nejlepším pro bratrstvo. A jak se velice záhy ukazuje, rozkaz napadnout vojáky Spojených států, odporuje zájmům Kanea. A jak je známo, ten neoplývá schovívavostí ke zrádcům. Po Sethově smrti nás Kane pověřuje vytlačením GDI ze severní Afriky. K tomu máme povoleno využít všech dostupných konvenčních i nekonvenčních zbraní. Své úspěšné tažení Afrikou zakončujeme získáním kontroly nad řídícím střediskem iontového děla. Tato ultimátní zbraň GDI má nyní posloužit ke zkompromitování rovnocenného protivníka. Jako možný cíl dostáváme na výběr Bílý dům, britský parlament Eiffelovu věž nebo Braniborskou bránu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *