Super Street Fighter II

Super Street Fighter II cover Žánr: Bojovka
Datum vydání: 10.10.1993
Výrobce: Capcom
Distributor: Capcom
Licence: Plná hra
Platforma: PC, Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, Commodore 64, Nintendo Wii, iOS, ZX Spectrum, NES, SNES
Série: Street Fighter

Street Fighter se bezezbytku stal fenoménem, jenž přitáhl k arkádovým automatům nespočet hráčů. Není se tak čemu divit, že v rychlém sletu přišlo hned několik vylepšení zlepšující hratelnost. S podtitulem dvojky jsme se tak dočkali Champion Edition, následovaný Turbem a jakožto čtvrtý v sérii se dostal hráčům do rukou Super Street Fighter II. Ten přebírá veškerá vylepšení svých předchůdců a přidává poměrně zásadní změny v grafice. Všechny postavy tak dostaly nové animace boje, včetně svých speciálních komb. Obměnou si prošla i hudba a zvukové efekty. Hráč tak dostává na pohled líbivější hru s lehce poupraveným bojovým stylem postav, vedoucí k větší vyváženosti jednotlivých charakterů.

Postavy tak disponují novými pohyby i komby. Poměrně výrazně se změnily možnosti blokovat údery protivníka. Přidáno bylo i rychlé zotavení po sražení k zemi. S razantní změnou v boji přichází i nový bodovací systém. Hráč dostává extra bonusové body za první údery, kombinace komb, jejich odražení atd. Tyto body navíc mohou sehrávat podstatnou roli v některých režimech pro více hráčů. V Point Battle se vítězem stává osoba s nejvíce body na kontě. Obdobně funguje i Challenge, kdy se hráči snaží nahrát co nejvíce bodů proti počítači. To u eliminačního turnaje se osmička soupeřů pouští do třech sad po čtyřech zápasech, jejichž výsledky rozhodnou o semifinalistech bojujících o právo finálového zápasu o vítězství.

Super Street Fighter II vrací do pouličního boje všech dvanáct postav z předešlých dílů této subsérie. Ti, jak již bylo poznamenáno, prošli úpravami svého bojového stylu v rámci lepší vyváženosti hry. Např. Ryu se ohání ohnivým Hadōkenem, Ken plamenným Shoryukenem a Zangief vládne Atomic Busterem. Staré známé doplňuje ještě čtveřice nováčků. T.Hawk je mexický domorodý válečník, jehož domovinu zpustošila Shadalooská mafie. Cammy je tajemná devatenáctiletá dívka speciálních sil, jejíž minulost je svázána s Bisonem. To Fei Long je hongkongskou filmovou hvězdou, co touží po příležitosti si své bojové dovednosti vyzkoušet proti opravdovým pouličním rváčům. Dee Jay je kickboxerem z Jamajky, který v zápasech hledá inspiraci pro své písně.

Ač do hry přibyly nové charaktery, na režimu pro jednoho hráče se to zásadně neprojeví. Tak jako v původním titulu Street Fighter II musíme svést osmičku soubojů pro postup do finále proti čtveřici velkých mistrů (Balrog, Vega, Sagat a M. Bison). Oponenti pro eliminační souboje jsou přitom vybráni naprosto náhodně.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *