Stunts

Stunts cover Žánr: Závodní
Datum vydání: 01.10.1990
Výrobce: Distinctive Software
Distributor: Brøderbund
Licence: Plná hra
Platforma: PC, Amiga, FM Towns

Povolání kaskadéra je plné nástrah, nebezpečí a zejména adrenalinu. Překonat se zdravou kůží sérii výkrut, smyček, slalomu a skoků, si žádá opravdové muže, co neznají slovo strach. A přesně takovýmto ostříleným harcovníkem se stáváme v automobilové hře Stunts. Ta od nás neočekává nic složitého, jen usedneme za volat jednoho z jedenácti vozů a v co nejrychlejším čase pokoříme náročnou trať. Při tom je samozřejmě nutné dbát maximální opatrnosti, jelikož rozbít svůj čtyřkolý pracovní nástroj není nic složitého. Ono úplně stačí najet do loopingu s nedostatečnou rychlostí a gravitace se postará o náš neslavný konec.

Naším hlavním nepřítelem je zejména ten čas. Touha pokořit danou trať v lepším čase, než náš kamarád nás nutí hledat limity svého vozu. Pro inspiraci si můžeme navolit počítačem řízeného oponenta. K dispozici jich máme celkem šest, přičemž nejde o žádné bezejmenné řidiče. Skid Vicious, Helen Wheels, Cherry Chassis, Smokin‘ Joe Stallin, Herr Otto Partz nebo Squealin‘ Bernie Rubber jsou v zákrutách nedostižnými protivníky, ovšem na složitějších nástrahách trati se povětšinou bezradně roztřískají. Ke zdárnému pokoření jakékoliv náročné výzvy si vybereme jedno z jedenáctky nabušených aut. U Acura NSX, Audi Quattro Sport, Chevrolet Corvette ZR1, Ferrari 288 GTO, Jaguar XJR-9 IMSA Sports car, Lamborghini Countach 25th Anniversary, Lamborghini LM002, Lancia Delta HF Integrale 16v, Porsche 962 IMSA Sports car, Porsche 911 Carrera 4 (964 version) a Porsche March IndyCar, si následně vybereme preferovanou barvu a navolíme manuální nebo automatickou převodovku.

Při překonávání samotné tratě dostáváme k dispozici čtveřici různě posazených kamer, které do posledního detailu zmapují silné i slabé stránky našeho snažení. Jejich přepínání naplno využijeme zejména při přehrávání záznamu. Možnost si uložit záznam z každé absolvované jízdy, přidává hře na zábavnosti. Zřejmě nejsilnější stránkou Stunts je však editor tratí. Každý si tak může poupravit ty stávající či vytvořit nové, naprosto originální. K dispozici dostáváme hned několik různých povrchů silnice. Krom asfaltu se náš vůz může prohánět na štěrku, blátě nebo ledu. Když do toho zasadíme zákeřné překážky a nějakou tu kulisu v podobě stromu či budovy, nachystáme opravdovou noční můru pro své kamarády.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *