Street Fighter II

Street Fighter II cover Žánr: Bojovka
Datum vydání: 01.02.1991
Výrobce: Capcom
Distributor: Capcom
Licence: Plná hra
Platforma: PC, Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, Commodore 64, Nintendo Wii, iOS, ZX Spectrum, NES, SNES
Série: Street Fighter

I když z pohledu historie nebyl první Street Fighter ve své době nejzajímavější ani nejpropracovanější bojovou hrou, s nalezením dostatečně velké herní základny neměl sebemenší problémy. Po tomto herním stylu byl zkrátka v devadesátých letech hlad a tak se není čemu divit, že mezi arkádové automaty zavítalo jeho druhé pokračování. To staví na osvědčených základech položených v původním titulu, jenž autoři dopilovali k dokonalosti. Street Fighter II tak spustil takovou malou revoluci, za níž stály další velké značky bojových her. Úchvatné jsou i počty prodaných kopií pro platformu Super NES a o nespočtu portů pro další herní zařízení ani nemluvě. Druhý díl série se tím nesmazatelným písmem zapsal do herní historie a s definitivní platností nastartoval kult pouličního boje.

Hra nabízí hráči osmičku hratelných postav. Oproti prvnímu dílu má tak možnost volby, jakým stylem hodlá turnajem projít. Každá postava má totiž svůj specifický bojový styl i důvod, proč to vše podniká. Postavu Ryu, zřejmě není zapotřebí nijak dlouze představovat. Úřadující mistr světa, vítěz posledního turnaje pracuje na zdokonalení svých dovedností japonského karate. Nechybí tu ani jeho odvěký rival Ken, pro nějž je porážka Ryu věcí cti. Paletu nových charakterů startuje E.Honda, japonský zápasník sumo. Toho následuje Blanka, divoký mutant z Brazílie. Ta byla vychovávána v džungli, čemuž odpovídá i její divoký bojový styl. Guile býval členem amerických speciálních jednotek USAF, než ho touha po pomstě vraždy nejlepšího přítele dovedla na turnaj. Obdobná motivace žene i Chun-Li. Své dovednosti čínského bojového umění propůjčila Interpolu ve snaze pomstít smrt svého otce. Pak je tu ještě Zangief, profesionální zápasník ze SSSR a Dhalsim, indický jogín.

Ve chvíli, kdy se nám podaří probojovat turnajem přes tyto postavy, na nás čeká čtveřice finálových bossů, tzv. velkých mistrů. Balrog je africko-americký boxer, pro jehož ztvárnění se autoři nechali inspirovat Mikem Tysonem. Vega, španělský toreador využívá dráp v kombinaci s jedinečným stylem ninjutsu. Sagat mistr thajského kickboxu se vrací z původního Street Fighteru, aby opětovně usedl na trůn světového bojovníka. Avšak tou opravdovou výzvou je M.Bison. Tento vůdce zločinecké organizace Shadaloo oplývá tajemnou mocí známou jako Psycho Power. Na hráče tak čeká nejeden náročný souboj, jenž naplno prověří jeho reflexi. Avšak hlavní devízou druhého pokračování je o poznání propracovanější multiplayer. Hráči konečně dostávají možnost regulérních zápasů, jenž tolik scházela v původním Street Figteru.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *