Disney’s Aladdin

Disney's Aladdin cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 11.11.1993
Výrobce: Virgin Games
Distributor: SEGA Enterprises
Licence: Plná hra
Platforma: PC, Amiga, Sega Game Gear, Sega Master System, NES, Game Boy

Aladdinovi v životě prozatím příliš nepřálo. Jeho domovem je tržiště v Agrabahu, kde přežívá jen díky drobným krádežím. Ale i tak nepřestává snít o lepším životě a zejména lásce překrásné princezny Jasmíny. Aniž by to tušil, svému snu bude zanedlouho na dosah ruky. Zlotřilý vezír Jafar jej hodlá zneužít k získání kouzelné lampy ukryté v jeskyni divů. Náhoda tak dává Aladdinovi možnost se ucházet o lásku své vyvolené. Ovšem nejprve se je zapotřebí vypořádat s Jafarem a jeho všudypřítomnými poskoky. Klasická plošinovka s líbivou grafikou je inspirována stejnojmennou pohádkou od studia Walta Disneye, jenž se angažovalo ve vytvoření vtipných animací. Ty dodávají hře kouzelnou atmosféru vhodnou pro malé i velké hráče.

Na hráče čeká celkem 12 úrovní postavených na místech, na nichž se Aladdin pohyboval v kresleném příběhu. Musíme se tak poprat s nástrahami ulic i střech Agraby, pouště, sultánova žaláře, jeskyně divů, čímž se postupně probojujeme až do Jafarova paláce. V jednotlivých kolech se musíme poprat s nejednou nástrahou bránící nám v postupu vpřed. Hned v prvním levelu nás čekají rozžhavené uhlíky, které je nutné přeskočit. Dále se šplhem po lanech dostáváme na střechy s další várkou skoků a šplhu. Zkrátka máme tu klasickou plošinovku prověřující naše reflexi i odhad. Při postupu navíc narážíme na celou řadu nepřátel. Krom několika druhů agresivních poskoků tu máme i zástupce zvířecí říše. Na poušti nám život stěžují jedovatí hady, v jeskyni zase narazíme na nepříjemné netopýry a samozřejmě nesmíme zapomenout na jagarova věrného papouška Jaga.

K překonání svých oponentů dostáváme k dispozici vedle šavle ještě jablka. Ty nám umožňují zasáhnout nepřátele z bezpečné vzdálenosti. Ovšem je potřeba počítat s jejich omezeným množství. I když během procházení jednotlivých úrovní jich posbíráme relativně dost, abychom se nemuseli nijak zásadně omezovat. Krom již zmíněných jablek sbíráme diamanty a podobizny džina. Za nasbírané diamanty si následně u potulného hokynáře můžeme pořídit život navíc. Ten nám s trochou toho štěstí vynese odpočinková mezihra mezi jednotlivými úrovněmi. Za nasbírané podobizny džina si můžeme zatočit v automatu. Mezi odměnami je extra život, diamanty, jablka, ale také nic. V druhé mezihře se na okamžik ocitáme v kůži věrného společníka, opičáka Abu. Ten se musí vyhýbat padajícím hrncům či kamení ve snaze zachytit ty žádoucí předměty (životy, diamanty, jablka).

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *