Ms. Pac-Man

Ms. Pac-Man cover Žánr: Logická
Datum vydání: 13.01.1982
Výrobce: General Computer Corporation
Distributor: Midway Manufacturing, Namco
Licence: Plná hra
Platforma: PC, Apple II, Arcade, Atari 2600, Atari 5200, Atari 8-bit, Commodore 64, ZX Spectrum, Game Boy, Game Gear, iOS, Android, BlackBerry, NES, Nintendo 3DS, Palm OS, Nintendo Wii, Wii U, Xbox 360
Série: Pac-Man

Věčně prchajícímu Pac-Manovi se podařilo doslova dobýt svět arkádové zábavy. Po dlouhé době se podařilo na trh uvést hru, jenž dokázala zaujmout nejen mužskou část populace, ale i velké množství žen. Není se čemu divit, že provozovatel prahnul po důstojném nástupci, s nímž si však u Namco dávali značně načas. I proto u Midway s povděkem přijali řešení od General Computer Corporation. Původně zamýšlené vylepšení originálního Pac-Mana s pracovním názvem Crazy Otto, se dočkalo předělání do plnohodnotné hry Ms. Pac-Man. O samotném názvu hry nebylo jasno ani několik hodin před zahájením výroby. Původně zamýšlenou Pac-Woman rychle nahradila Miss Pac-Man. Avšak kvůli prolínacím animacím, v nichž si nová hrdinka hledá cestu k původnímu Pac-Manovi, což vede až k narození jejich juniora, se nakonec vydavatel rozhodl slečnu zaměnit za paní.

Herním stylem se nijak neodkláníme od osvědčených principů originálu. Opětovně stojíme v bludišti plném teček, o něž se je zapotřebí postarat. Tak se vydáme do jejich pojídání, což se nám urputně snaží překazit čtveřice duchů. Inky, Blinky, Pinky a Sue samozřejmě zůstal jejich osobitý přístup k lovu vetřelce. I když oproti původní hře tu došlo k drobným úpravám, aby nebyli tolik předvídatelní. Ms. Pac-Man tak čeká výzva na prověření myšlení i reflexů ve čtveřici nových labyrintů. Změnou si prošli i animace a hudební doprovod. Zkrátka v podání ženské hrdinky je i ta smrt při kontaktu s duchem více elegantní.

Samozřejmostí je mocná zbraň v podobě energetických bodů. Ty se nachází v rozích bludiště a mění nebohou prchající paní Pac-manovou na nelítostného lovce. Motivací k dopadení zranitelných duchů jsou extra body navíc. Za prvního ducha obdržíme 200 bodů, za další 400, 800 a 1600. A to je celkem zajímavý příděl bodů navíc. Další možností, jak navýšit své konto je ovoce. To se objevuje v bludišti během jeho čištění. První level nám nabídne třešeň za 100 bodů. Následuje jahoda za 200, pomeranč za 500, preclík za 700, jablko za 1000, hruška za 2000 a banán za pěkných 5000. Po sedmé úrovni se náhodně generuje některý z těchto bonusů. Záleží tak trochu na štěstí, o kolik si v následujícím bludišti polepšíme.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *