Space Taxi

Space Taxi cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 1984
Výrobce: Muse Software
Distributor: Muse Software
Licence: Abandonware
Platforma: Commodore 64
Série: Space Taxi

Živit se jako taxikář není zrovna žádný med. Pokaždé, když ráno usedáte za volant svého vozu, vyrážíte vstříc do neznáma. Nečekaná překážka na silnici, nelítostné povětrnostní podmínky či nevrlý zákazník je jen malý výčet záludností, co nás mohou pořádně potrápit. A teď si představte, že se píše 23. století a mi tuto profesy vykonáváme v hodně šíleném městě. To se poté musíme hodně ohánět, abychom na konci dne mířili k domovu s nějakým tím vydělaným dolarem. Space taxi naše dovednosti prověří hned ve 24 úrovních, které symbolizují jeden pracovní den. A to hodně náročný den.

První úrovně jsou ještě relativně snadné a de facto nám stačí jen plnit přání cestujících. Avšak s narůstající číslovkou levelů značně roste jejich obtížnost. Nejenže se budeme muset obezřetně protahovat úzkými štěrbinami, navíc nám budou komplikovat život i poletující předměty. Ty jsou přímo vázané k tématu úrovně. V zimní krajině si tak budeme muset dávat pozor na obří sněhové vločky. Dále pak narazíme na komety, tenisové míčky, elektrické výboje, výstřely s děl a spoustu dalších objektů. Řízení našeho taxíku se tím stává náročnou profesí na postřeh i odhad. Chceme-li za svou vykonanou práci získat adekvátní odměnu, musíme být přesní a rychlí.

Jakýkoliv kontakt s předmětem v okolí totiž znamená havárii. A to nemluvíme jen o nabourání do některé překážky nebo poletujícího objektu. Karambolem našeho space taxi končí i nezvládnuté přistání. Před ním je potřeba vysunout podvozek a co nejměkčeji dosednout. Na preciznosti zaparkování přímo závisí naše odměna. Zákazník je ochoten kvalitně odvedenou práci dobře zaplatit. Ovšem žádá od nás rychlou a bezpečnou přepravu. Naším cílem se tak stává co nejrychlejší překonání všech nástrah terénu. Bez váhání tedy vyrážíme k plošině, na níž si žádá vyzvednutí. Opatrně přistaneme v jeho blízkosti, přičemž si dáváme pozor, abychom jej nezachytili. Tím by jsme se totiž připravili o těžce vydělané peníze. Následně se rozletíme k místu určení, jímž může být některá z dalších plošin nebo jsme přímo požádáni o opuštění levelu.

Při plnění svých řidičských povinností si je záhodno dávat pozor na stav paliva. Taxík během letu spotřebovává palivo, přičemž určujícím faktorem je doba strávená ve vzduchu. Vytěžování trysek se nijak na spotřebě neprojevuje. V některých náročnějších úrovních je proto zapotřebí zavčasu doplnit palivo. K tomu slouží speciální plošiny označené písmenkem F (Fuel). Za toto dotankování je samozřejmě zapotřebí řádně zaplatit. Zastávku u pumpy si je nutné naplánovat před naložením zákazníka. Ten totiž nějakou neočekávanou zastávku neakceptuje. Za zdárné pokoření všech 24 levelů je hráč odměněn zpřístupněním bonusové úrovně. Ta odkazuje na předešlé hry Muse Software. Na trojici plošin zde nalezneme sanitku reprezentující Rescue Squad, vojáka z Castle Wolfenstein a střílejícího robota z RobotWar.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *