Beyond Castle Wolfenstein

Beyond Castle Wolfenstein Žánr: Stealth akční plošinovka
Datum vydání: 1984
Výrobce: Muse Software
Distributor: Muse Software
Licence: Abandonware
Platforma: PC, Apple II, Atari 8-bit, Commodore 64
Série: Castle Wolfenstein

Druhá světová válka, nejkrvavější konflikt v historii lidstva stojí denně nespočet životů na obou stranách fronty. Není se tak čemu divit, že spojenecká rozvědka hledá řešení, jak celé to peklo ukončit. Při nespokojenosti německých generálů s rozhodnutími svého Vůdce, se jako nejschůdnější cesta ukazuje odstranění Adolfa Hitlera ze scény. A kdo jiný by se tohoto náročného úkolu měl chopit, než opěvovaný hrdina, jemuž se podařilo překonat veškeré záludnosti hradu Wolfenstein. Toto pokračování revoluční stealth hry Castle Wolfenstein se nechalo inspirovat událostmi 20. července 1944, kdy se odpůrci režimu pokusili spáchat atentát na Hitlera, po němž měl následovat státní převrat. Souhra okolností operaci Valkýra příliš nepřála, avšak to si nechme raději do hodin dějepisu.

V Beyond Castle Wolfenstein dostáváme za úkol proniknout na německé velitelství v Berlíně, kde se má konat přísně utajovaná schůzka vysokých funkcionářů nacistického režimu. Utajení tak sehrává mnohem větší úlohu, než u předchozího dílu. Tomu je i uzpůsoben herní styl, jenž je v mnohem podobný, přesto se tu několik významných vylepšení objevuje. Hlučný a vysoce účinný granát, s nímž jsme s oblibou prováděli čistky v místnostech, byl nahrazen chladnou ocelí. Dýka je přeci jenom pro nepozorovanou likvidaci stráží mnohem vhodnější zbraní.

Obměnou si prošlo i chování stráží. Ti jsou mnohem aktivnější při registraci neznámé tváře v objektu bunkru. Již nám neprojde pouhé zmocnění se uniformy, jelikož jsme celkem pravidelně žádáni o předložení povolení platné pro dané podlaží. V případě, že toto povolení nemáme a situace nám nedovoluje použít hrubou sílu, je tu varianta strážnému nabídnout úplatek. Pro něj je však zapotřebí mít u sebe adekvátní finanční obnos. V případě odhalení se strážný povětšinou nejprve rozhodne vyvoláním alarmu vzburcovat posily a až poté se sám pouští do našeho pronásledování. Je tedy záhodno se o něj v takovém případě zavčasu postarat.

Cílem putování jednotlivými patry je v první řadě nalezení bomby, jíž se s vynaložením všech sil podařilo agentům rozvědky do bunkru dostat. Následně nás Beyond Castle Wolfenstein vede k místnosti, v níž probíhá avízované setkání. Poté, co před její vchodové dveře umístíme bombu, spěšně stejnou cestou míříme k východu. K úspěšnému dokončení hry je totiž zapotřebí uniknout, než dojde k explozi bomby. Za své heroické nasazení jsme následně odměněni animací vybuchujícího bunkru.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *