European Championship 1992

European Championship 1992 Žánr: Sportovní
Datum vydání: 1992
Výrobce: Tecmo
Distributor: Elite Systems
Licence: Abandonware
Platforma: PC, Amiga, Atari ST

Fotbalové mistrovství Evropy je vždy pro milovníky tohoto sportu velkou událostí. Nejinak tomu bylo v roce 1992, kdy se osmička nejlepších sjela do pořádajícího Švédska, aby vzájemně poměřili své síly. V pořadí deváté mistrovství bylo posledním v historii, kdy proti sobě nastoupila osmička týmů. Od následujícího mistrovství v Anglii se již přešlo na šestnácti členný systém. Týmy Švédska, Dánska, Francie a Anglie se stylem každý s každým utkali ve skupině A. Skupinu B tvořili týmy Nizozemska, Německa, Skotska a Sovětské fotbalové reprezentace. V semifinále poměřili síly Německo se Švédskem a Dánsko s Nizozemím. Ve finále následně překvapivě porazilo Dánsko favorizované Německo.

Napjatou atmosféru jednotlivých utkání se nám snaží zprostředkovat i herní zpracování této události. European Championship 1992 je zábavou pro jednoho hráče snažícího uzmout mistrovský titul či vzájemně mohou poměřit své dovednosti dva hráči. V obou případech hra začíná volbou týmu, za nějž nastoupíme a celkovou délkou zápasu. Zvolit si tak můžeme 5, 10, 15 nebo 20 minutovou bitvu rozdělenou na dva poločasy. Hra je svým pojetím značně arkádová. Pomocí šipek či dle vlastního uvážení předdefinovaných kláves se pohybujeme po hřišti. Přitom jsme automaticky přepínáni na hráče nejblíže k míči. Jelikož jsou rozhodčí naprogramováni relativně benevolentně, tak si můžeme dovolit i nějaký ten skluz při odzbrojování protihráče. Pískány jsou až hrubší zákroky, za něž následuje penalta.

Při pohybu po hřišti můžeme využívat dva druhy nahrávek. Míč lze poslat k cíli prudší ránou po zemi nebo jej přizvednout vzduchem. Máme tak prostor zvolit nejlepší možný způsob k překonání brankáře. European Championship 1992 je tak v podstatě předělávkou starší hry Tecmo World Cup ’90.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *