Scorched Tanks

Scorched Tanks cover Žánr: Artillery, Strategy
Datum vydání: 1993
Výrobce: Dark Unicorn Productions
Distributor: Dark Unicorn Productions
Licence: Abandon
Platforma: Amiga

Ze samotného názvu této hry by se mohlo zdát, že jde o další klon populárních tančíků Scorched Earth. A do jisté míry tomu tak i je. Ve své podstatě hráči dostávají další zapojení svých tanků do bitevní vřavy, v níž se s využitím veškerého dostupného arzenálu snaží zničit všechny oponenty. V náhodně generovaném terénu se proti sobě mohou postavit dva až čtyři hráči, včetně počítačem řízených protivníků. Čím jsou však Scorched Tanks ojedinělí, je vylepšená grafika i zvukové efekty, naplno využívající možností Amigy. Dalším velkým plusem je široký sortiment zbraní a vybavení. Za pracně vydělané finance si můžeme nakoupit 70 různorodých střel a 13 typů štítů. Tyto finanční prostředky hráč získává za poškození zasažených protivníků.

Široká paleta výzbroje zahrnuje běžně dostupné projektily i řadu inovativních zbraní. Do druhé skupiny se řadí třeba projektil s kapalným dusíkem. Ten po dopadu způsobuje svým vypařováním škody na nepřátelském tanku. K dispozici dostáváme i celou řadu munice zaměřenou na ničení, přetváření či ignorování terénu. Co se štítů týče, můžeme si pořídit obyčejný absorpční štít nebo třeba vsadit na magnetický, jehož hlavní předností je schopnost odklánět přilétající střely. V arzenálu taktéž máme high-endový štít schopný pohltit střelu a zahrnout ji do našeho inventáře.

Pozvolným uvolňováním nových verzí Scorched Tanks se autorům podařilo vytvořit propracovanou dělostřeleckou hru s mnoha taktickými možnostmi. S přibývajícími zbraněmi přišlo i rozpohybování tanků. Hráči tak dostali možnost přesunu, jenž v prvotní verzi hry scházela. Do hry byla implementována i vylepšená grafika a hudební doprovod od společnosti Sidewinder. V plánech programátorů bylo dotáhnout množství zbraní na kulatou stovku a nabídnout hráčům možnost hrát proti sobě i s využitím modemu. Avšak k vydání další verze pro Amigu nakonec již nedošlo. To inspirovalo jednoho z autorů Mike Welche přenést nevyužité nápady do jednoduššího klonu Scorched Tanks. V Pocket Tanks tak již v základu dostáváme šedesátku zbraní, jenž se rozšiřujícími balíčky může vyšplhat až neuvěřitelných 250.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *