Command & Conquer: The Covert Operations

Command & Conquer: The Covert Operations cover Žánr: Real-time strategy
Datum vydání: 22.05.1996
Výrobce: Westwood Studios
Distributor: Virgin Interactive
Licence: Addon
Platforma: PC, PlayStation, Sega Saturn, Nintendo 64,
Série: Command & Conquer

Při oblíbenosti, jakou se mohla RTS Command & Conquer pochlubit bylo jen otázkou času, kdy se v prodeji objeví i nějaký ten rozšiřující datadisk. Toho se hráči dychtící po dalších bitvách mezi GDI a bratrstvem také dočkali. Covert Operations je rozšířením původní hry přinášejícím patnáct singleplayerových misí, desítku multiplayerových map a sedm zbrusu nových zvukových stop. Oproti původní hře jsou mise o poznání náročnější, přičemž se sedmkrát vtělíme do kůže velitele GDI a osmkrát vybojujeme bitvy pro nesmrtelnou slávu proroka Kanea. Značným mínusem tohoto rozšíření je absence dějové linky. Jednotlivé mise můžeme absolvovat v jakémkoliv pořadí bez toho, aniž by na sebe jakkoliv navazovali.

Jak bývalo u rozšíření v této době zvykem, nepřinášeli příliš mnoho vylepšení. Command & Conquer: Covert Operations není žádnou výjimkou. V průběhu svého snažení narazíme jen na dvě nové jednotky. A to u bratrstva NOD v podobě chemických vojáků a odpalovačů raket. Hra tak především vsází na zajímavě koncipované mise. Ve službách GDI dostaneme nelehký úkol ochránit účastníky mírové konference. K místu konání se rychle blíží jaderná střela bratrstva, což nás nutí s omezenými zdroji vyčistit cestu k evakuační zóně. Ne méně náročným se stává úkol, kdy se s pomocí komanda musíme prostřílet těžce bráněným územím s cílem zničit veškerou protivzdušnou obranu. To nám dovolí do oblasti letecky dopravit posily a napadnout NOD z týlu. V další misi se zase bratrstvu podařilo zmocnit klíčových komponent výzkumu využití Tiberia. S malou jednotkou se je vydáváme dostihnout a zabránit jim ve zneužití důležitého výzkumu.

Poté, co GDI získalo kontrolu nad celou Evropou, zaměřilo svou pozornost na baštu bratrstva, Afriku. NOD je sice otřesen zprávou o smrti svého proroka, avšak ani náhodou se nehodlá vzdát. S malou jednotkou se vydáváme k modernímu komunikačnímu centru, abychom jej zničili a zabránili tak GDI použít svůj iontový kanón v Africe. Nepříliš pozitivně začíná i další mise. K získání kontroly nad oblastí je zapotřebí postavit základnu. Jenže to by naše MCV nesmělo padnout do rukou GDI. Přímý útok na silně chráněnou základnu by se rovnal sebevraždě. Mnohem mazanější bude využít příkrovu tmy a do základny se nenápadně vkrást pomocí Stealth Tanku. Jednou z nejsilnějších stránek bratrstva se stala manipulace s médii. K diskreditování GDI právě hodláme využít jejich vlastní vývoj iontového kanónu. Tento výzkum si žádá velké množství chemikálií, jenž mohou snadno zamořit celé široké okolí. A toho také hodláme využít. S malou diverzní skupinou pronikáme na území GDI, kde likvidací bio center kontaminujeme vše živé v okolí.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *