Pocket Tanks

Pocket Tanks cover Žánr: Artillery, Strategy
Datum vydání: 26.10.2001
Výrobce: Blitwise Productions
Distributor: Blitwise Productions
Licence: Shareware
Platforma: PC, Mac, Android, iOS

Scorched Tanks nejsou uživatelům Amigy dozajista neznámým pojmem. Tyto tančíky svým zpracováním i množstvím dostupného arzenálu nabídli hráčům nespočet hodin zábavy. Avšak s postupující dobou platforma Amigy přestala být tak zajímavou a vývojáři své úsilí zaměřili ke stolním počítačům a konzolím nové generace. Výjimkou nebyl ani Mike Welche, programátor Scorched Tanks, jenž byl nucen předčasně ukončit vývoj této povedené hry. Avšak veškeré nápady, co mu zůstaly ležet založené v šuplíku, se rozhodl uplatnit v obdobné hře Pocket tanks. Je jedno, zda ji budeme považovat za remake či pokračování, bojující tanky jsou zpět a tentokrát již pod operačním systémem Windows a Mac OS. Hráči tak dostávají líbivé grafické zpracování, vylepšenou fyziku a zejména desítky zbraní určených k likvidaci oponenta.

Koncept hry zůstává založen na osvědčených základech. Náhodně generovaný terén je zcela zničitelný, což hráčům umožňuje budovat různé tunely a bunkry. Ty představují taktický prvek při přesunu a zaujímání vhodné palebné pozice. Do nitkového kříže zaměřovače v případě Pocket Tanks dostáváme vždy jen jednoho protivníka. Tím může být protihráč nebo počítač na 10 úrovních obtížnosti. Od verze 1.3 se do bojů můžeme vrhnout i prostřednictvím síťového připojení. Již tak není podmínkou sedět s protihráčem u jednoho počítače, jak tomu bývalo u Scorched Tanks.

Hlavní devízou hry je nejspíše úctyhodný zbrojní arzenál. V základu Pocket tanks nabízí třicítku všemožných druhů střel. Těmi základními počínaje a vysoce sofistikovanými konče. Ovšem tím to pouze začíná. Majitelé Deluxe edice hry si mohou z webových stránek stáhnout celou řadu zbraňových balíčků. Tím se v součtu dostaneme na 320 různorodých možností, jak vytvořit s nepřátelského tanku hromadu šrotu. Stačí tedy jen nastavit správný úhel a sílu výstřelu s očekáváním drtivého vítězství. Do trajektorie se samozřejmě projevují i povětrnostní podmínky. Ty si společně s typem terénu a velikostí výbuchů navolíme dle libosti.

Autorovi samozřejmě neunikla ani rostoucí obliba chytrých telefonů, pro něž je tento typ hry jak stvořený. Od prosince 2012 jsou tak Pocket tanks dostupné i pro operační systém Android a o něco později se dočkali i majitelé IPhonů. Přitom formát zůstává stejný. Základní balíček zbraní je všem dostupný zdarma. Případný dodatečný arzenál si následně lze pořídit v placené verzi hry.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *