Prehistorik Man

Prehistorik Man cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 23.06.1995
Výrobce: Titus Interactive
Distributor: Kemco, Titus Interactive
Licence: Plná hra
Platforma: Super NES, Game Boy Advance, Nintendo DSi
Série: Prehistorik

Představovat Prehistorika by bylo nejspíše nošením dříví do lesa. Ve své době tuto návykovou hříčku hrál téměř každý. Pračlověk pachtící se za tím nejdůležitějším, jídlem pro svou rodinu, svou líbivou grafikou a nadsázkou získal nespočet příznivců. A jelikož doba kamenná neoplývala svou pohostinností, o dva roky později vyrazil hrdina oděný v kůži na další, ještě povedenější výpravu. A pokud by někdo náhodou neměl ještě dost, máme tu třetí plnohodnotné pokračování určené pro konzole Super NES.

Prehistorik Man se i tentokrát musí postarat o potravu pro svůj kmen. Během noci se do tábora vkradla parta dinosaurů, která ukradla veškeré zásoby jídla. A jelikož se zima kvapem blíží, povolává zoufalý náčelník odvážného lovce Sama. Toho vysílá na výpravu k pohřebišti dinosaurů, bájného místa plného cenných kostí, za něž by si kmen mohl pořídit dostatek potravy pro přežití zimy. A jelikož je Sam chrabrým pračlověkem se smyslem pro povinnost, chápe se svého kyje a vyráží vstříc 23 unikátním úrovním. V nich bude muset překonat nástrahy nebezpečného lesa, temné jeskyně, hořícího kraje a mnoha dalších.

Povětšina levelů je navržena jakožto klasická plošinovka, kdy přeskakováním překonáváme prolákliny či bodáky. Avšak máme tu několik výjimek, v nichž si musíme osvojit nějakou tu schopnost. Sam si tak odzkouší let rogalem, jízdu na kamenné jednokolce i pogo tyč. Na začátku výpravy má prehistorik k dispozici svůj kyj, jenž v průběhu hraní může vyměnit za účinnější zbraně. Postupně se nám tak dostává do rukou sekera, oštěp či nepříjemně kousavý dinosaurus. Tyto zbraně však mají jen omezené množství použití. K likvidaci nepřátel dozajista přijde vhod i Samův mocný řev.
Co se nepřátel týče, narazíme na mnoho zástupců zvířecí říše. Mezi klasické představitele se řadí pavouci, želvy, medvědi, lvi, netopýři, dinosauři, vosy či gorily, které nás bombardují kokosovými ořechy. Dále mám cestu zkříží znepřátelení pračlověkové, blob i duchové. No a samozřejmě tu jsou i bossové, na něž čas od času narazíme. Motivací k souboji s nepřáteli je získání jejich kostí. Ty ve hře plní úlohu platidla, za něž si v obchodu lze koupit různé položky. Jako např. kameny sloužící k uložení hry či tiket umožňující přeskočit level.

Při procházení jednotlivých levelů sbíráme všudypřítomné jídlo, diamanty, písmenka slova BONUS a sem tam se objeví i rozšíření pro životy a srdce. Ve chvíli, kdy se nám podaří zkompletovat pět písmen slova BONUS, přenese nás Prehistorik Man do speciální úrovně bohaté na jídlo a kosti. Pokud hráč během procházení úrovně ztratí všechny životy, musí začít daný level od začátku. Tedy za předpokladu, že již nedosáhl kontrolního bodu v polovině úrovně.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *