Prehistorik

Prehistorik cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 1991
Výrobce: Titus Interactive
Distributor: Titus Interactive
Licence: Plná hra
Platforma: Amiga, Atari ST, Amstrad CPC, PC
Série: Prehistorik

Mnoho her tak nějak zapadne v propadlišti dějin. Avšak pak tu jsou kousky, na něž si s úsměvem na tváři vzpomeneme i po mnoha letech. Do té druhé kategorie se dozajista řadí klasická plošinovka zasazená do líbivého prostředí středověku. Prehistorik nás staví do role neandrtálce, jehož základní potřeba jíst žene nebezpečným světem kupředu. Cíl je prostý, zajistit dostatek jídla pro svou rodinu. Nějaké to jídlo najdeme cestou ležet na zemi, tedy respektive uschované ve všudypřítomných jeskyních. Ovšem pokud chceme během levelu posbírat dostatečné zásoby, tak se lovu nevyhneme. Popadneme tedy svůj kyj a praštíme nejbližšího dinosaura po palici.

Prehistorik staví na jednoduchosti, což si získalo srdce nejednoho hráče. Povedeně navržené úrovně s mnoha zajímavými nápady, nekončící nadsázka a na svou dobu líbivá grafika zkrátka dokázali zaujmout. Neandrtálec pachtící se přes ledové pláně, tropy a jeskyně se zabydlel snad v každém počítači. K dokončení jednotlivých úrovní má hráč vždy omezený časový limit, během něhož musí nashromáždit dostatek potravy. A můžete si být jistí, že ta svoji kůži ani náhodou nehodlá dát zadarmo. Různé druhy dinosaurů, medvěd grizzly či opice nám již tak nebezpečné prostředí pořádně osladí. Zapeklitým oříškem jsou zejména opice, jenž po nás vrhají kokosové ořechy.

Když už se nám podaří přeskákat přes různé ohně, ostny, prolákliny a ostré kameny na konec levelu, tak nemáme ani náhodou vyhráno. Mezi jednotlivými úrovněmi je zapotřebí změřit síly s celou řadou bossů. Ti se vyznačují svou záludností. Nejde o to bezmyšlenkovitě kolem sebe máchat kyjem, naše rány musí být přesně cíleny. Kolik nervů stálo zjistit, že toho obrovského dinosaura musíme praštit do bolavé nohy, Triceratopse rozhodit úderem do ocasu a konkurenční neandrtálec potřebuje pořádně bacit po palici. Prehistorik nám zkrátka nic nedává zadarmo a každičký metr postupu si je zapotřebí tvrdě vydřít. Naštěstí tu jsou sedící indiáni, jenž nám poskytují extra životy, lepší doskok, navýšení času, lepší zbraně a bomby. Ale i tak je prehistorik skutečnou výzvou, jenž nic neztratila na lesku ani po letech.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *