Jazz Jackrabbit (Game Boy)

Jazz Jackrabbit cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 22.12.2002
Výrobce: Game Titan
Distributor: Jaleco
Licence: Plná hra
Platforma: Game Boy Advance
Série: Jazz Jackrabbit

Stát v první obranné linii se za ty léta stalo pro Jazze běžnou rutinou. Již si přestal připouštět všudypřítomné nebezpečí a bezhlavě se vrhal do každičké akce, jíž mu R.A.B.T. přidělil. Až doteď. Zdánlivě rutinní průzkum se během okamžiku mění v boj o holý život. Jazz Jackrabbit je zajat armádou chameleonů a zanedlouho se má stát svačinkou pro jejich krále. Naštěstí jeho strážný podléhá únavě a během tohoto malého kluncnutí se našemu hrdinovi daří uniknout z klece a zmocnit se své blasterové zbraně.

Náročný útěk ze světa chameleonů jej nutí začít přemýšlet o své budoucnosti. A v té se vidí na vyhřáté pláži daleko od všech konfliktů a nebezpečí. Avšak pro někoho s jeho pověstí není odchod na zasloužený odpočinek nijak snadný. Margsly, velitel R.A.B.T. HQ jej s příslibem zajímavé peněžní odměny přemlouvá k poslední akci. Při té Jazz nachází stopy vedoucí k úhlavnímu nepříteli, o němž si myslel, že je dávno mrtvý. Dark Shell přitom potají spřádal plány na pomstu.

Tato snaha o restart celé série přináší majitelům Game Boy Advance 24 nových úrovní rozdělených do pěti epizod. Na konci každé epizody se Jazz utká s bossem. Krom zmíněného krále chameleonů změří síly s generálem Saurianem, sněžnou želvou, gigantickou mechanickou želvou a ve finále přijde na řadu samotný Dark Shell. Při prvním pohledu na tohoto padoucha je patrná inspirace Hvězdnými válkami. Dark Shell se již v minulosti pokoušel dobýt planetu Carrotus, v čemž mu Jazz Jackrabbit zabránil zničením jeho vesmírné lodi. A jelikož byl Dark Shell v době výbuchu na palubě, všichni jej považovali za mrtvého.

Ale jak se ukázalo, ničivou explozi přežil bez úhony a je jen na Jazzovi s ním definitivně skoncovat. K tomu však musí překonat nejednu nástrahu. Po vzoru předchozích dílů se pohybujeme různorodým terénem plným záludných překážek. V boji s přítomnými nepřáteli je nám věrným spojencem blasterová zbraň. Ta přišla o své typické modré zabarvení ve snaze jí dát reálnější vzhled. Po funkční stránce však pracuje obdobně.

V základním nastavení blaster disponuje neomezenou municí, přičemž během putování jednotlivými úrovněmi získáváme účinnější munici. Vedle blastru tak dostáváme k dispozici dalších pět zbraní (samopal, ricochet gun, plamenomet, raketomet, big gun). Krom munice během svého postupu sbíráme životy, lékárny a zejména všudypřítomné peníze. Za ty si následně můžeme pořídit další život či nakoupit nepostradatelnou munici.

Komu by 24 levelů připadalo málo, nemusí zoufat. Vývojáři mysleli i na hru pro více hráčů, pro něž vytvořili 11 unikátních úrovní. Ty podporují až čtyři hráče propojených kabelem k cílovému zařízení. Pro multiplayer tak stačí pouze jedna kopie herní kazety.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *