Jazz Jackrabbit 2

Jazz Jackrabbit 2 cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 07.05.1998
Výrobce: Epic MegaGames
Distributor: Gathering of Developers, Project Two Interactive
Licence: Abandonware
Platforma: PC, Macintosh
Série: Jazz Jackrabbit

Pro želváka Devana Shella je nesmírné těžké se smířit s potupou, jíž utržil při snaze si podrobit království Carrotus. V noci ho neustále budí palčivé vzpomínky na nepovedený únos princezny Evy Earlong a jejího zachránce, chrabrého Jazze Jackrabbita. A jelikož se Jazz právě chystá svou milovanou Evu požádat o ruku, nadchází správná chvíle pro pomstu. Devan se zmocňuje snubního prstenu, přičemž se mu spojencem stává Evina matka. Ta Jazze zákeřně uvězní v kobce. Další dobrodružství tedy může započít.

Vzhledem k této nepřízni osudu Jazz do pátrání po odcizeném prstenu povolává svého ztřeštěného bratra Spaze. Každý z bratrů přitom disponuje trochu jinou schopností. Pro Jazze jsou typické rotující uši, díky nimž se po výskoku pomalu vznáší dolů. To Spaz si pro změnu osvojil umění dvouskoku, díky čemuž se bez obtíží zvládá dostat i do těžko přístupných míst. Hráč tak dostává možnost si zvolit postavu, s níž se vydá pokořit čtveřici epizod. Každá epizoda se v rámci zvyklostí rozprostírá do tří odlišných světů po dvou levelech.

Pro postup jednotlivými úrovněmi jsou bratři vybaveni poměrně rozsáhlým arzenálem. Blastrovou pistoli, do níž máme neomezené množství munice, postupně rozšíříme o plamenomet, raketomet, granátomet a TNT. Zkrátka munici, jenž se tolik osvědčila již v prvním díle. Tím to však nekončí, Jazz Jackrabbit 2 si pro hráče připravil i zbrusu nové zbraně v podobě zmrazovače nebo elektrických výbojů. Další podstatnou novinkou jsou vylepšení, na něž lze narazit. Naše zbraň se tak díky rychlejší palbě stává efektivnější.

Krom munice při procházení úrovně rozhodně nezapomínáme sbírat i další užitečné předměty. Ty nám při dostatečném množství vždy nabídnou nějakou tu dočasnou výhodu. Všudypřítomné jídlo se stává hnacím motorem pro tzv. Sugar Rush. V tomto stavu se králík stává na krátkou dobu nezranitelným. Neméně důležité jsou i mince. Ty slouží jako platidlo u obchodníka. Ve chvíli, kdy na něho narazíme a máme k dispozici dostatek mincí, otevíráme si teleport do bonusových oblastí. Ty bývají plné různých power-upů a dalších cenných předmětů. Mezi ně se řadí i diamanty. Jakmile jich máme na svém kontě dostatečné množství, jsme odměněni životem navíc.

Samozřejmostí jsou i power-upy, s nimiž se Jazz setkal již při svém prvním dobrodružství. Při překonávání nástrah jednotlivých levelů si tak můžeme lehce vypomoci létajícím hoverboardem. Ku prospěchu nám dozajista bude i papoušek, jehož můžeme osvobodit z klece. Ten se pak na část cesty stává naším věrným společníkem. Jazz Jackrabbit 2 nám tak nabízí parádní hratelnost, která je navíc zabalena v povedeném grafickém kabátku. Za zmínku dozajista stojí i nezaměnitelný hudební doprovod Alexandera Brandona. Když se k tomu přidá ještě editor vlastních levelů a multiplayer, máme tu hru, která by neměla uniknout pozornosti milovníků plošinovek.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *