Jazz Jackrabbit

Jazz Jackrabbit cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 20.03.1994
Výrobce: Epic MegaGames
Distributor: Epic MegaGames
Licence: Abandonware
Platforma: PC, Macintosh
Série: Jazz Jackrabbit

Ezopovy bajky v sobě nesou nejedno moudro do života, ovšem to není jejich jediný přínos. V jedné z nich se inspirovali i autoři této hry. Králíci a želvy, odvěcí nepřátelé, jejichž rivalita trvá již více jak 3000 let. Démonický želvák Devan Shell dobývá jednu planetu za druhou, což ho vede až k mírumilovnému světu Carrotus. Ten má však dost prostředků, aby se ubránil. Rozzuřený Devan ve snaze oslabit králíky unáší princeznu Evu Earlongovou. Zoufalý král povolává hrdinného Jazze Jackrabbita. Ten vyzbrojen svou modrou blástrovou zbraní vyráží na dobyté planety pátrat po unesené princezně. Během svého putování získává účinnější zbraně a potkává řadu nových nepřátel.

Celkem se Jazz bude muset poprat s šesti epizodami, přičemž každá z nich se odehrává na třech odlišných planetách. Každá planeta je rozdělena na dva levely, v nichž se navíc mohou vyskytovat ještě utajené úrovně. Během svého putovaní po planetě s trochou úsilí můžeme najít rudý diamant. Ten nám zpřístupní bonusový level. V něm se přepneme do 3D grafiky s cílem posbírat v časovém limitu na dráze potřebné množství modrých diamantů. Za úspěšné dokončení tohoto bonusového levelu jsme odměněni životem navíc. Na konci jednotlivých epizod Jackrabbit svede bitvu s finálním bossem.

Při procházení úrovněmi Jazz sbírá celou řadu předmětů připomínající jídlo, počítačové součástky a řadu dalších notoricky známých předmětů. Narazit může i na spoustu užitečných power-upů v podobě silového štítu, létajícího hoverboardu či klec s papouškem. Nesdílnou součástí postupu je boj s celou řadou nepřátel. Do počáteční plasmové pušky máme neomezené množství munice, takže i když v ničivějších zbraních dojde munice, nikdy nezůstaneme stát s holýma rukama. Postupně svůj arzenál rozšíříme o raketomet, plamenomet, granátomet, TNT atd.

K likvidaci nepřátel je potřeba využít veškerou dostupnou palebnou sílu. Jakýkoliv kontakt s nimi nás totiž připraví o část zdraví. O jak velkou část jde, rozhoduje nastavená obtížnost. Na lehkou obtížnost ustojíme pět zásahů, na střední 4, na těžkou nebo turbo režim 3. Zvolená obtížnost nadále určuje časový limit pro dokončení levelu. Jazz Jackrabbit má tak k dispozici 10, 8, 6 nebo 4 minuty pro zdárné dokončení. Pokud do té doby neprotne cílovou značku, přichází o cenný život.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *