Jazz Jackrabbit 2: Holiday Hare 98

Jazz Jackrabbit 2: Holiday Hare 98 cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 06.11.1998
Výrobce: Epic MegaGames
Distributor: Gathering of Developers
Licence: Datadisk
Platforma: PC, Macintosh
Série: Jazz Jackrabbit

Již samotný název tohoto samostatně spustitelného datadisku jasně napovídá, co od něho očekávat. S vánočními speciály jsme se již setkali u prvního dílu série Jazz Jackrabbita a tento Holiday Hare se nese v přesně stejném duchu. Tedy staví na povedených základech druhého dílu, které přenáší do vánočně laděného světa. Tato nová epizoda nabízí tři rozsáhlejší levely, v nichž se proháníme zasněženou krajinou. Sněhem zaváté smrčky, všudypřítomní sněhuláci a poletující vločky dokonale navazují tu správnou atmosféru.

Unikátní jsou samozřejmě i naši protivníci, kteří taktéž pociťují ducha vánoc. Želvy si vyzdobily krunýř světýlky a ještěrky vyhrabaly ve skříni červenou čepičku. Co se ještěrek týče, ty potkáme hned ve dvojím provedení. Krom těch pohybujících se po zemi, tu máme i létající verzi vybavenou vrtulkou. V samotném závěru na nás čeká boss v podobě ďábla.

Úprava se dotkla i předmětů, které sbíráme pro dosažení nezranitelnosti, tzv. Sugar Rushtu. Klasické ovoce se proměnilo v bonbóny. Lehká grafická úprava zasáhla i diamanty s mincemi. Jak se stalo tradicí, pro Holiday Hare byla složena nová hudba, z níž je cítit inspirace vánočními koledami. Hráč samozřejmě dostává možnost si zvolit charakter, s nímž se vydá tento datadisk pokořit. Zda ta čest bude patřit Jazzovi či Spazovi je tak jen na naší volbě.

Drobnou zajímavostí vázající se k vydání Jazz Jackrabbit 2: Holiday Hare ’98 je omezení pouze na americký trh. Evropané si na epizodu z tohoto datadisku museli počkat až do vydání datadisku s podtitulem The Christmas Chronicles.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *