Ax Battler: A Legend of Golden Axe

Ax Battler: A Legend of Golden Axe cover Žánr: Akční adventura
Datum vydání: 1991
Výrobce: Sega
Distributor: Sega
Licence: Plná hra
Platforma: Sega Game Gear
Série: Golden Axe

Legendy o zlaté sekeře se předávají po staletí z generace na generaci. Přeci jen zbraň, jež tomu, kdo ji dřímá v rukách, propůjčí téměř neomezenou moc, láká pozornost mnohých. A v mnoha případech je motivací pro její získání ovládnutí světa. Death Adder není výjimkou. Jeho temná armáda napadla hrad krále Firewoodu a zmocnila se sekery. Posílen silou mocného artefaktu si Death Adder podrobuje celé království s ambicemi na dobytí celého světa. Situace je již tak zoufalá, že se prostý lid bojí opouštět své rodné vesnice ve strachu před nájezdy krvelačné armády. V temných dobách však vždy povstane hrdina, jenž se svými schopnostmi dokáže postavit zlu. Jeho jméno je Ax Battler. Statný barbar s osobní motivací se postavit Death Adderovi, vyráží na svou pouť plnou nebezpečí.

Ač Ax Battler: A Legend of Golden Axe nese svým pojetím odkaz na kultovní hru, která byla ve své době součástí snad všech počítačů, svým stylem je mnohem častěji přirovnán k Zelda II: The Adventure of Link. Nejde tedy o čistokrevnou rubačku, kdy se hordami posluhovačů probijeme až k hlavnímu záporákovi. Při pohybu po království sledujeme Axe Battera z ptačí perspektivy, přičemž naprosto náhodně narážíme na odpor nepřátel. V takovém případě se obrazovka přepne na boční pohled. Poté v omezeném prostoru stojíme proti jednomu bojovníkovi, s nímž změříme své síly. Boj končí porážkou nepřítele či okamžikem kdy Ax schytá zásah. Za vyhrané souboje získáváme kouzelné lektvary, jenž nám umožňují využívat magické schopnosti nebo slouží jako platidlo ve městech. Oproti originálnímu Golden Axe, ovládá náš hrdina trojici kouzel – země, ohně a hromu.

Účelem zastávek ve městech je komunikace s místními k získání potřebných informací směřujících nás k význačným místům obsazených přívrženci Death Addera. Města však mají mnohem důležitější úlohu při našem postupu hrou. Za vybojované lektvary si můžeme nechat vyléčit svá zranění a doplnit zdraví. Navíc tu jsou speciální školící střediska, v nichž si osvojíme nové bojové dovednosti. No a v neposlední řadě nesmíme zapomenout navštívit stavení s heslem, jakýmsi uložením hry v daném místě. Poté se již plni odhodlání vydáváme k dalšímu význačnému místu, kde stylem klasické plošinovky změříme síly s hordami nepřátel. Těšit se můžeme na strašidelnou věž nedaleko moře, pyramidu v poušti smrti, ďábelské jeskyně, lesní bludiště plné vlků a netopýru a ve finále zničíme i Death Adderův hrad a navrátíme zlatou sekeru právoplatnému majiteli.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *