Golden Axe: The Revenge of Death Adder

Golden Axe: The Revenge of Death Adder cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 1992
Výrobce: Sega
Distributor: Sega
Licence: Plná hra
Platforma: Sega system 32
Série: Golden Axe

Od smrti Death Addera již nějaký ten pátek uplynul, nikoho by tak nenapadlo, že stále neřekl své poslední slovo. Ale světe div se, nějak se mu podařilo uprchnout z hadesovi říše a opětovně se snaží si podmanit svět. Mocnou zbraní, jenž mu v tom má dopomoci se jak jinak stává zlatá sekera. Kde s ní mávne, tam zůstává jen zmar a utrpení. Pod meči jeho temné armády vyhaslo nespočet životů. Nadešla chvíle, aby povstali noví hrdinové a skoncovali s touto krutovládou. Tentokrát se na výpravu do temného hradu, zpodobeniny Death Addera, vydává čtveřice chrabrých bojovníků. Barbar Sternblade, kentauřice Dora, elfí chlapec Trix a obr Goah. Z původní trojice se tu objevuje pouze trpaslík Gilius Thunderhead, jehož Goah nese v pytli na zádech. Za Giliuse si tak zahrát bohužel nemůžeme.

Svým stylem hra nijak nevybočuje ze zajetých kolejí série Golden Axe. Hráč si zvolí svou postavu, s níž se proklestí až k hradbám Death Adderova hradu. Novinkou je možnost volit si alternativní cestu. Jednou za čas dorazíme na rozcestí, kde učiníme nelehké rozhodnutí. To nás někdy zavede nejkratší cestou k cíli, avšak občas je se zapotřebí vrátit a projít i druhou možnou stezkou. K tomu využíváme ostře nabroušené zbraně. Barbar vsází na osvědčený meč, kentauřice nedá dopustit na svou hůl, Goah podědil nebezpečnou sekeru a elf šáhl po trojzubci. Krom chladných zbraní postavy samozřejmě disponují i magii. Golden Axe: The Revenge of Death Adder je jedinou hrou série, v níž byl některý z hrdinů obdařen nedestruktivním kouzlem. Elf Trix ovládá schopnost nechat vyrůst jabloň, která doplňuje zdraví.

Jak již bylo zmíněno, průvodcem chrabré čtveřice je trpaslík Gilius Thunderhead. Ač starý kmet, neváhal vyrazit napravit svou dávnou chybu. Death Adder musí být jednou pro vždy poražen. Nyní je totiž mnohem mocnější, než kdykoliv předtím. Vyzbrojen zlatou sekerou a ohnivým štítem, je pořádně tvrdým oříškem. Nejprve jej musíme připravit o ochranu štítu, až poté máme prostor mu zasadit smrtelnou ránu. To ale ani náhodou není tak snadné, Death Adder má tendenci vstávat z mrtvých. To je okamžik, na nějž Gilius celé roky čekal. Bez váhání obětuje vlastní život, aby jednou provždy poslal Death Addera do pekel.

The Revenge of Death Adder disponuje vylepšenou grafikou, lepšímu zvuky a celkově je plynulejší i hratelnost. Skok v grafice má na svědomí zejména využití 32 bitových textur, s nimiž přišla platforma Sega system 32. Pro ní byl tento díl na míru vytvořen. A je až s obdivem, že i přes oblíbenost série Golden Age se nedočkala portu na konzole či osobní počítače. Což je dozajista velká škoda, jelikož se hra dočkala pozitivního přijetí jak hráči, tak i recenzenty.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *