Golden Axe II

Golden Axe II cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 27.12.1991
Výrobce: Sega
Distributor: Sega
Licence: Plná hra
Platforma: Sega Genesis,Wii, PC
Série: Golden Axe

Nedlouho poté, co byla svržena Death Adderova krutovláda, začíná stoupat nové zlo. Dark Guld měl být za svá zvěrstva navěky uvězněn, ovšem jak se ukazuje, svému trestu nějak unikl. Nejenže uniká spravedlnosti, navíc se stává hrozbou poklidného žití v Yurii. Se svými posluhovači se zmocnil cenného artefaktu, zlaté sekery, s níž zasévá chaos a utrpení. Trojice hrdinů musí opětovně pozvednout své zbraně, aby nastolila ve své zemi klid a mír. Divoký trpaslík Gilius Thunderhead, barbar Ax Battler a nebojácná amazonka Tyris Flare se pouští do hord nepřátel, jimiž si sedmero úrovněmi proklestí cestu k samotnému Dark Guldovi. Při tom jim krom ostří mečů a seker je nápomocná i mocná magie.

Golden Axe 2 je svou podstatou obdobná hra jako předchozí díl. Na začátku si zvolíme jednu ze tří postav, s níž se následně vrhneme do středověkého fantasy světa plného nebezpečných nepřátel. S těmi změříme síly ve zpustošené vesnici, ruinách, věži, dračí jeskyni, hradní bráně, hradu a ve finále vstoupíme do komnat Dark Gulda. Každou z úrovní završuje souboj s bossem, jehož často doprovází větší počet nepřátel. Naplno tak využijeme všech vylepšení, jimiž hra disponuje oproti prvnímu Golden Axe. Nejcitelněji hráči pocítí vylepšený útok z výskoku. Při něm uštědříme zásah i nepřátelům stojícím za námi či na straně. Již není tedy tak frustrující padnout do obklíčení, v němž nám dříve kolikrát nezbylo nic jiného, než zoufale přihlížet masakru svého hrdiny. Mnohem účinnější je nyní i odhazování protivníků. Toho lze poměrně zajímavě využívat k jejich shazování z útesů.

Radikální změny zaznamenala i magie. Trpaslík s barbarem dostali zcela nové živly, jež ovládají. Místo ohnivého kouzla pomáhá barbarovi vítr a trpaslík vyměnil blesk za kamenné kouzlo. Amazonka si svou ohnivou magii udržela, s tím, že byla zcela předělána její animace. Nově funguje i její využívání. Hráč od teďka dostává prostor si sám určit, jak silnou magii použije. K jejímu využívání samozřejmě opět potřebujeme mít potřebné lektvary, k nimž přijdeme od skřítků, do nichž si škodolibě zakopeme. V základu dané množství lektvarů můžeme postupem času navýšit pomocí magických knih. Další změnou je oddělení vlastností barbara a amazonky. V Golden Axe oplývali stejnými dovednostmi. V pokračování má Ax Battler delší dosah svou zbraní a dokáže odhodit protivníky dál a výš.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *