Golden Axe: The Duel

Golden Axe: The Duel cover Žánr: Bojovka
Datum vydání: 1994
Výrobce: Sega
Distributor: Sega
Licence: Plná hra
Platforma: Sega Saturn
Série: Golden Axe

Mnoho let nikdo o legendární zlaté sekeře neslyšel jediné slovo, až nyní se opět zjevila a je mnohem mocnější, než kdykoliv dřív. Vidina téměř neomezené moci láká mnoho bojovníků z celého širokého okolí, aby o ni změřili své síly. Každý má jinou motivaci, proč by chtěl sekeru vlastnit, společnou mají však touhu ji pozvednout nad hlavu. To však nebude nic snadného. I když se jim podaří porazit všechny své soky, stále je tu ještě duch mocného boha sídlící uvnitř tohoto artefaktu. Jeho zlatá zbroj obepínající obří tělo je skutečnou výzvou pro vítěze duelu. Golden Axe: The Duel je hrou postavenou na principu arénového souboje ala Street Fighter. Každá postava má své specifické bojové dovednosti, včetně speciálních smrtících chvatů, které se ani náhodou nebojí použít. Hráč se může pustit do eliminačního turnaje proti počítači nebo změřit síly s dalším hráčem.

Kaine Blade se učil umění boje s mečem od útlého dětství. Co vyrost, tak putuje krajem ve snaze pomáhat lidem v nouzi. Jeho motivací pro získání zlaté sekery je snaha konečně sjednotit rozhádané provincie a skoncovat s ďábelskými plány svých nepřátel Zomou a Keelem. Milan Flare, princezna království Winwood a potomek hrdinné Tyris Flare, je ochránkyní své země. K tomu využívá magii větru a její motivací je udržení míru ve Winwoodu. I Gillius Rockhead pochází z rodiny ušlechtilých bojovníků. Pradědeček Gillius Thunderhead se stal legendárním sekerníkem, jenž významně přispěl k porážce Death Addera. Když se Rockhead dozvěděl o návratu tohoto padoucha, neváhal vyrazit změřit síly v duelu o zlatou sekeru. Zoma byl poradcem krále Lustanu, avšak kvůli své posedlosti mocí byl nakonec vyhoštěn. Od té doby prahne po moci, jíž má nyní na dosah ruky.

Doc pochází z ostrova Miribar, jedinečného místa, křižovatkou na zásobovacích cestách se zbožím a zvířaty. Ostrov proslul učením léčitelů, k nimž se Doc řadí. Poté, co se doslechl o sekeře, opustil své místo ve škole a zapřísahal se tento artefakt navrátit své provincii. Keel je elfským bojovníkem ze severní provincie Crystal. Odjakživa ho pronásledovali velké ambice jednoho dne usednout na trůnu této provincie. Jamm, mladá dívka ze severovýchodní části kontinentu. Tato odlehlá část země je rozdrobena na mnoho neustále bojujících malých provincií. Rodiče ji jako malou opustili a ona musela přežít na nehostinné poušti. Dnes ovládá nejedno bojové umění a doufá, že s přispěním sekery konečně nastolí toužený mír.

Panchos se jen stěží dokázal vyrovnat s představou, že by převzal otcův obchod s různými zlepšováky. Jeho táhla vůně dobrodružství. To ho také přimělo obléci zářivou zbroj a přijmout výzvu Golden Axe. Green, osamocený představitel svého vyhynulého druhu. Tvorové, jenž byly napůl lidé a napůl rostliny, žili hluboko v lesích. Až do doby, kdy je Death Adder vyhubil. Green se celá léta připravuje na možný návrat své nemesis a právě se dočkal. Death Adderovi se opětovně podařilo ošálit smrt. A není potřeba zdůrazňovat, že jeho pozornost upoutala možnost se zmocnit mocného artefaktu. Tomu je zapotřebí zabránit, pokud nemá nad celou zemí zavládnout věk hrůzy a zoufalství.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *