Blake Stone: Planet Strike

Blake Stone: Planet Strike cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 28.10.1994
Výrobce: JAM Productions
Distributor: Apogee Software
Licence: Plná hra
Platforma: PC
Engine: Wolfenstein 3D
Série: Blake Stone

S vypětím všech sil se nám sice podařilo zastavit armádu mutantů, avšak strůjce ďábelského plánu na ovládnutí světa nám uprchl. Ač britská zpravodajská služba rozjela snad největší pátrání ve své historii, Pyrus Goldfire jakoby se propadl do země. Až po dlouhých devíti letech je spatřen v opuštěném výcvikovém středisku S.T.A.R. institute. Jak se zdá, celé ty roky spřádal své plány na opětovné podmanění lidstva, k čemuž má k dispozici ještě mocnější armádu, než posledně. Do výcvikového centra je okamžitě vyslán Blake Stone, aby tyto plány překazil a snad již definitivně zažehnal hrozbu šíleného doktora.

Planet Strike volně navazuje na svého předchůdce Blake Stone: Aliens of Gold, jak příběhem, tak i herním stylem. Jde tak spíše o mírnou evoluci zaběhnutých principů s několika drobnými vylepšeními. Namísto šestice epizod s devítkou levelů doplněných o dva bonusové, čeká na hráče jedna dlouhá epizoda tvořená 20 úrovněmi se čtveřicí bonusových. Obměnou prošel i postup do dalšího levelu. Místo nutnosti získat červenou přístupovou kartu k odemčení výtahu, se musíme poprat s bezpečnostní krychlí. Tu je zapotřebí vyhodit do povětří pomocí nalezeného detonátoru. V tom se nám samozřejmě snaží zabránit horda různorodých nepřátel. V podstatě se sejdeme se všemi starými známými, s nimiž jsme změřili síly i posledně. Jedinou obměnou je zařazení bossů z Aliens of Gold mezi řadové pěšáky. Tomu samozřejmě odpovídá i adekvátní úprava jejich dovedností.

Výrazným vylepšením je použití automatické mapy přímo v dolní části obrazovky. Ty tam jsou časy, kdy bylo potřeba na mapu přepínat. Přímo během hraní můžeme sledovat dění v nejbližším okolí. Nejenže je tak pro hráče snadnější se vyznat v labyrintu chodeb, ale za použití přiblížení se nám ukazují i nepřátele. To je užitečné zejména u těch morfovaných a neviditelných, co nepozorováni čekají, až projdeme kolem, aby nám zezadu zasadili smrtící úder. Při čtyřnásobném přiblížení je mapka výtečným pomocníkem při odhalování tajných chodeb. Svého rozšíření se dočkal i zbrojní arzenál. Ke kouskům z prvního dobrodružství nám přibila mocná plazmová zbraň. Blake Stone: Planet Strike se tak rozhodně nemá za co stydět. Ze stárnoucího enginu Wolfensteina 3D dokázali vývojáři vyždímat maximum.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *