World of Warships

World of Warships cover Žánr: MMO-action
Datum vydání: 17.9.2015
Výrobce: Wargaming
Distributor: Wargaming
Licence: Free to play
Platforma: PC
Engine: BigWorld
Série: World of series
Hrát

Bojiště opanované pancéřovými monstry si dokázalo během chvíle získat nespočet příznivců. Realisticky zpracované tanky, svižné tempo hry a vyváženě zvolený Free to Play model nabídl herní zábavu, jíž se zkrátka nedalo odolat. Na tomto úspěchu zanedlouho vzniklo pokračování zavádějící hráče do adrenalinových bitev vysoko v nebesích. A jakožto završení trilogie tu máme námořní bitvy. World of Warships se od předchozích dvou titulů odlišuje pomalejším tempem. To je dáno samotným principem námořních bitev, kdy se navíc s flotilou pohybujeme na mnohem rozlehlejších mapách. Ty jsou inspirovány místy, na nichž došlo k reálným válečným střetům. Podíváme se tak do odlišných koutů světa s proměnlivými klimatickými podmínkami.

O značnou várku variability se nám postará i pořádně velký výběr rozličných plavidel. V době vydání beta verze hry si hráči mohli otestovat několik lodí plujícími pod vlajkami Japonska a USA. Ovšem, jak jsme si již u her Wargamingu zvykli, počet národů i dostupné techniky kvapem roste. A World of Warships nejsou žádnou výjimkou. V současnosti je ve hře zahrnuto loďstvo Japonska, USA, Německa, Británie, Francie a Sovětského svazu. V rámci prémiových plavidel tu navíc jsou zastoupeny Itálie, Polsko Pan-Asia (Asijské státy) a Commonwealth (Austrálie, Nový Zéland). Máme tu tak celkem slušný výčet lodí rozdělených dle typu na křižníky, bitevní lodě, torpédoborce a letadlové lodě. Každý typ plavidla příslušného námořnictva přitom vyžaduje trochu odlišný způsob boje. Zatímco některé lodě jsou spíše vhodné pro kontaktní boj, s jinými zaujmeme strategickou pozici pro ostřelování vzdálených cílů. Zkrátka a dobře každý si zde najde plavidlo, které vyhovuje jeho hernímu stylu.

Za každou absolvovanou bitvu je hráč na základě dosaženého výsledku odměněn zkušenostními body a kredity. Za ty si lze odemykat nová plavidla z vývojového stromu. Postupně se tak dostáváme k lodím vyšší třídy, které umožňují použití většího počtu různých vylepšení. Základní loď si tak průběžně můžeme opatřit silnějším pancířem, výkonnějšími motory a děly. Za zmínku stojí i řada podpůrných systémů umožňující částečné opravy, zlepšující manévrovatelnost, přebíjení, míření atd. Svou úlohu v boji sehrávají i dovednosti kapitána. Správně zvolená kombinace možných vylepšení nám tak dokáže nabídnout drobnou výhodu nad ostatními hráči. World of Warships nám tak nabízí slušnou porci zábavy z chladných vod oceánů.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *