World of Tanks

World of Tanks cover Žánr: MMO-action
Datum vydání: 12.9.2010
Výrobce: Wargaming
Distributor: Wargaming
Licence: Free to play
Platforma: PC,PS4,Xbox 360,Xbox One
Engine: BigWorld
Série: World of series
Hrát

Vojenská technika odnepaměti táhne pozornost snad každého malého kluka. No, co si budeme povídat, ono nás to ani v dospělosti nepustí a když přijde příležitost usednout do tanku, tak zkrátka nedokážeme odolat. A je jedno, zda se právě nacházíme v historickém muzeu nebo sedíme pohodlně v křesle obýváku. World of tanks nám alespoň virtuálně dovolují zažít atmosféru velkých tankových bitev. A to navíc s cenovkou zdarma, respektive ve formátu free-to-play. Tedy možnosti plnohodnotně hrát a jen v případě zájmu o nějaké ty benefity navíc, si něco málo připlatit. V případě WoT si tak můžeme pořídit prémiový účet, průbojnější munici či speciální bonusové tanky. Avšak i bez těchto výhod si naplno užijeme souboj tunových monster na více jak čtyřiceti propracovaných mapách.

Každá mapa je zasazena do trochu odlišného prostředí, přičemž je patrná inspirace místy skutečných tankových bitev. V rámci svého postupu hrou si tak musíme vypracovat odlišné strategie pro boje v otevřeném terénu a zastavěném městě. Takto odlišné scenérie nahrávají i volbě jiného kousku ze své garáže. A World of tanks se může pochlubit opravdu rozmanitou sbírkou techniky. V současné době se hra může chlubit tanky desítky národů, jejichž počet přesahuje číslovku 500. Ovšem s rychlostí jakou vývojáři postupují s přidáváním dalších obrněnců, tento počet ani zdaleka není konečný. Zahrát si tak můžeme za Sovětský svaz, nacistické Německo, Spojené státy americké, Francii, Čínu, Británii, Japonsko, Švédsko, Polsko a Československo.

Krom národů jsou tanky rozděleny dle svých technických parametrů na lehký tank, střední tank, těžký tank, stíhače tanků a artilerii. Na bojišti se tak potkává spousta rozdílné techniky, přičemž je každý tank vhodný pro trochu jiný herní styl. Někomu sedne pomalejší, zato těžce pancéřovaný kolos, který kolem sebe rozsévá zkázu a někdo jiný raději vsadí na přesné dělo a rychlost vykoupenou horším pancéřováním. Stačí si jen najít herní styl, který sedne právě nám a tímto směrem začít odemykat vývojový strom. Od počátečních základních tanků si za získané zkušenostní body můžeme postupně zpřístupnit tanky vyšších tříd. Ty samozřejmě vynikají zajímavějšími parametry, ale také možnostmi dalšího vylepšení. Ono není vůbec od věci osadit svého ocelového mazlíka výkonnějším motorem, průbojnějším dělem, lepší zaměřovací optikou a spoustou dalších vychytávek zvyšující naší konkurenceschopnost.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *