Where in the World Is Carmen Sandiego?

Where in the World Is Carmen Sandiego? cover Žánr: Vzdělávací adventura
Datum vydání: 1985
Výrobce: Broderbund
Distributor: Broderbund
Licence: Abandonware
Platforma: PC, Apple, Amiga, Atari ST, Commodore 64, Amstrad CPC, Sega Master System, Sega Genesis, SNES
Série: Carmen Sandiego

Být nováčkem v renomované detektivní kanceláři je samo o sobě dost náročné. Avšak jsme-li nasazeni na záludné vyšetřování mezinárodního gangu, musíme si své renomé tvrdě zasloužit. V okamžiku, kdy v naší kanceláři zvoní telefon oznamující další zločin, okamžitě vyrážíme na místo činu zajistit veškeré dostupné stopy. Ty nám poskytují indicii o možném pachateli, jehož vyšetřování nás nutí cestovat po dané lokaci. Přičemž na přílišné chyby není čas. Každičký přelet nás stojí drahocenné minuty, které nezadržitelné utíkají. Můžeme si proto dovolit tři maximálně čtyři cesty, než nám pachatel nenávratně foukne.

Na každém místě našeho vyšetřování přitom získáme hned několik možných vodítek, z nichž jsou samozřejmě některá falešná a dovedou nás do slepé uličky. Ve vyhodnocování jednotlivých indicií přitom uplatňujeme své znalosti geografie dané země. To nám do jisté míry usnadňuje knižní vydání The World Almanac and Book of Facts, s níž byla hra původně vydána. Postupně tak sesbíráme dostatek důkazů k vydání zatykače na pachatele. S každým dalším úspěšně uzavřeným případem roste naše renomé a jsme pověřováni náročnějšími případy spojenými se zločineckou organizací V.I.L.E. To nás v samotném závěru dovede k pátrání po samotné hlavě V.I.L.E., tajemné Carmen Sandiego.

Ač Where in the World Is Carmen Sandiego? nebyla původně zamýšlena jako školní vzdělávací hra, velice rychle si našla cestu do školních lavic jakožto neocenitelná učební pomůcka. Naše výpravy nás zavádějí hned do třicítky zemí, o nichž se zábavnou formou dozvídáme spoustu důležitých informací. Úspěch tohoto titulu tak dal vzniknout nejen rozšířené Deluxe edici. Ta je obohacena o vyšetřování dalších krádeží, čímž se počet navštívených zemí vyhoupl k šedesátce. Tato edice má navíc vylepšené ovládání a je rozšířena o digitalizované fotografie z časopisu National Geographic. Postava Carmen Sandiego se tak stala důležitou součástí vzdělání. A to nejen v několika zeměpisných, matematických či dějepisných hrách. S Carmen bylo publikováno i několik knih, deskových her a dostala se i na televizní obrazovky.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *