Ferrari Formula One

Ferrari Formula One cover Žánr: Závodní
Datum vydání: 1989
Výrobce: Electronic Arts
Distributor: Electronic Arts
Licence: Abandonware
Platforma: PC, Amiga, Atari ST, Commodore 64
Série: Formula One

Královna motorsportu, prestižní závody té nejmodernější techniky, tak to je Formule 1 v plné své kráse. V podobě v jaké ji v současnosti známe, vznikla po druhé světové válce, kdy se začaly konat velké ceny, v nichž jednotliví piloti bojovali o titul mistra světa. O něco málo později přibyl i titul konstruktérů. Technika se od prvních krůčků sice radikálně změnila, avšak atmosféra a napjaté boje přetrvávají.

Ke všemu tomu dění neodmyslitelně patří Scuderia Ferrari. Stáj se vzpínajícím se koníkem ve znaku patří k nejúspěšnějším značkám ve Formuli 1. Není se tak čemu divit, že když se v Electronic Art řešila otázka hry z tohoto prostředí, že se Ferrari stalo jasnou volbou. Jejich vůbec první formulová hra tak vznikla s plnou licenční podporou Scuderie.

Ferrari Formula One nás ve svém úvodu zavede do továrny v Maranellu. Ve větrném tunelu zde pořádně otestujeme možnosti svého vozu a vyladíme jej k dokonalosti. Následně v garážích vyvážíme nastavení spojlerů a spotřebu motoru. Ta v době přeplňovaných turbomotorů sehrávala velkou úlohu v jejich výkonu. Naším cílem je najít správné vyvážení, kdy je nám vezené palivo navíc ku prospěchu věci. Následně nastavené parametry můžeme otestovat na testovací dráze Fiorano, než se vydáme do dění velké ceny.

Se svým Ferrari se můžeme rovnou vrhnout do samotného závodu, jehož délku si lze přizpůsobit svým potřebám od 18 do 300 km. Krom absolvování jednoho takovéhoto závodu pro ukrácení dlouhé chvíle, máme i volbu se zúčastnit celé mistrovské sezóny. To nám Ferrari Formula One poté naservíruje veškeré tréninkové jízdy k doladění nastavení vozu a volbu správných pneumatik před nastoupením do kvalifikace. Pak nás již čeká samotný závod, který si užijeme s kokpitu své formule.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *