The Punisher

punisher cover Žánr: Third-person shooter
Datum vydání: 16.1.2005
Výrobce: Volition, Inc.
Distributor: THQ
Licence: Plná hra
Platforma: PC, PS2, XBOX 360, Mobile
Engine:
Série:Násilná smrt nejbližších se nějakým způsobem podepíše na každém. Ničemu rozhodně nepřidá i naprostá bezzubost úřadů. To se potom není čemu divit, když zdrcený muž vezme spravedlivost do svých rukou. Frank Castle, milující manžel a otec de facto zemřel společně se svou rodinou. Toho dne povstal Punisher, nelítostný mstitel s jediným životním cílem, nechat za sebou hromady těl. Zločinecké organice konečně našli sobě rovného, muže neváhajícího použít jakýchkoliv prostředků k dosažení zadostiučinění. Jeho mysl balancuje na hraně šílenství, přesto si zachovává mravní zásady, jenž ho odlišují od těch, co tolik nesnáší. Cesta krvavé pomsty právě začíná.

Představovat hru vytvořenou podle komiksové předlohy, jíž navíc doprovodil stejnojmenný film, by jistě bylo plýtvání časem. Pokud někdo nepřišel do kontaktu s komiksy, film jej dozajista neminul. V něm se role Punishera zhostil Thomas Jane, s jehož hlasem se setkáme i ve hře. Ale tím provázanost s filmem končí. Hra se stylem zpracování drží spíše komiksové předlohy. Punisher je tedy tou temnou, nelítostnou postavou, jíž není cizí černý humor a brutalita. Tu v 16 misích okusí notoricky známí nepřátelé. S nimi se Frank utká v roztodivných lokalitách. V první misi zavítáme do feťáckého doupěte, následně do autodílen, Zoo, přístavu, ruskou loď, ostrov a v neposlední řadě věznice. V té se dvojice detektivů snaží pochopit události, co předcházeli Frankovu zatčení. A jak se pozvolna ukazuje, nic není tak černobílé, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Jak bylo poznamenáno, ve hře se setkáme se spoustou známých postav z univerza Marvelu. Punisher tak během své pouti změří síly s rodinou Gnucci, Bushwackerem, ikonickým Rusem, Yakuzou a chybět nemůže nemesis v podobě Jigsawa. Ve hře však najdeme i odkazy na další komiksové postavy Marvelu. Dočasně spojíme síly s členy týmu Avengers. S Black Widow vyčistíme doky, Nick Fury ocení naší výpomoc při záchraně světa a chybět nesmí Iron Man, i když jen v animaci. Druhým universem, na nějž tvůrci odkazují je Daredevil. Na okamžik se do probíhajícího výslechu vloží Matt Murdock, jehož však Punisher okamžitě vykáže, aby se mohl rozhovořit o Kingpinovi a svém souboji s Bullseye.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *