Soldier of Fortune

Soldier of Fortune cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 29.2.2000
Výrobce: Raven Software
Distributor: Activision
Licence: Plná hra
Platforma: PC, PS 2, Dreamcast
Engine: Quake II
Série: Soldier of FortuneSvět je plný radikálních organizací, jejichž jediným cílem je prosazování svých ekonomických, náboženských či politických zájmů. Při jejich prosazování si neberou servítky a jsou ochotni použít jakýchkoliv prostředků. Naštěstí je tu i The Shop, elitní jednotka určená k řešení krizových situací po celém světě. Pokud je zapotřebí v tichosti odvrátit smrtící hrozbu, je povolán John Mullins a Aaron „Hawk“ Parsons. Nejinak je tomu při krádeži čtyř nukleárních hlavic, za níž stojí doposud neznámá organizace. V tuto chvíli je jediným vodítkem kupec, k němuž by nebezpečné zboží mělo putovat. Ovšem ve vlaku se daří zajistit jen jednu hlavici, čímž startuje závod s časem.

The Shop musí najít a zajistit všechny hlavice, než dojde k jejich zneužití. To Johna Mullinse přivádí do Ugandy, Kosova, mrazivé Sibiře a Iráku. Avšak jak se rychle ukazuje, prodej hlavic je jen způsob, jak získat finanční prostředky k realizaci vlastních plánů. Krvavá cesta k záchraně světa tak pokračuje v ulicích New Yorku, Súdánu, Japonska a ve finále navštívíme středověký německý hrad. A jelikož se během putování stalo zastavení překupníka Dekkera osobní záležitostí, nelze očekávat v konečném souboji žádné slitování. Svět je tak zase na chvíli bezpečným místem k životu.

Pokud se řekne Soldier of fortune, tak si každý nejspíše vybaví kontroverzi, jíž hra po svém vydání nastartovala. Propracovaný model poškození nabízí celkem 26 zásahových zón, což dovoluje hráči doslova oddělovat údy od těla. K tomu lze použít celkem 12 druhů zbraní. Krom dvou typů pistole, brokovnice, samopalu, kulometu, ostřelovačky, raketometu, plamenometu, tu máme i experimentální kousky postavené na elektrickém výboji. Přitom i běžně dostupné zbraně dostali do vínku sekundární útok zajišťující větší variabilitu. Hráč tak dostává do rukou dostatečný arzenál, aby si prostřílel cestu skrz 27 misí v originálně zpracovaných lokacích.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *