Tecmo World Cup ’90

Tecmo World Cup 90 cover Žánr: Sportovní
Datum vydání: 1989
Výrobce: Tecmo
Distributor: Tecmo
Licence: Abandonware
Platforma: Arcade, Mega Drive, Genesis

Mistrovství světa je velkou událostí pro každého milovníka sportu. A je jedno, zda jde o hokej, vybíjenou či v našem případě fotbal. V roce 1990 v průběhu června a července probíhalo v Itálii již 14. Mistrovství světa, na jehož konci na pomyslný nejvyšší stupínek vystoupali fotbalisté NSR. Německo ve finále jedinou vstřelenou brankou porazilo favorizovanou Argentinu. Tato událost je pro mnohé fotbalové fanoušky nezapomenutelnou záležitostí, jíž ruku v ruce doprovázelo i herní zpracování. I když nutno podotknout, že Tecmo zvolilo raději neoficiální pojetí této události.

To vývojářům dovolilo do Tecmo World Cup implementovat i tým Japonska, jemuž se na zeleném trávníku nepodařilo kvalifikovat. Vezmeme-li však v potaz národnost vývojářů a trh, na nějž primárně mířili, šlo o celkem logický krok. Hráč tak v této verzi hry dostal do rukou tým Japonska, USA, Anglie, Argentiny, Brazílie, západního Německa, Sovětského svazu a Itálie. V později vydané evropské revizi místo Japonska nastoupilo španělské družstvo a USA nahradila Francie (taktéž se v reálu nekvalifikovala).

Hráč si na začátku zvolí tým, za nějž mistrák odehraje a následně se utká s prvním náhodně vybraným protivníkem ve dvouminutovém duelu. Tecmo World Cup ’90 tak naprosto ignoruje strukturu dvou poločasů a vsází na svižné tempo turnaje. Tomu napomáhá i jednoduché arkádové ovládání, kdy se hráč stará o pohyb přiděleného fotbalisty. Cíl je přitom prostý, dostat míč do soupeřovi brány. K tomu můžeme využít dvojici odlišných nahrávek. Někdy je výhodné vsadit na prudší ránu při zemi, jindy raději míč přizvedneme vzduchem. Ovšem je zapotřebí i kvalitní obrany, při níž dozajista přijde vhod nějaký ten skluz na hraně pravidel. Zkrátka využít všech dostupných prostředků k opětovnému získání míče.

Po uplynutí hrací doby nám počítač vygeneruje nového soupeře, s nímž absolvujeme další dvou minutové utkání. Povede-li se navázat na vítěznou vlnu, postupně změříme síly se všemi týmy. Krom tažení za vítězstvím v turnaji nabízí Tecmo World Cup ’90 i režim pro dva hráče. Jde o takovou obdobu přátelského utkání, kdy po uplynutí hrací doby hra končí.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *