Rise of The Triad: Dark War

Rise of The Triad: Dark War cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 21.12.1994
Výrobce: Apogee Software
Distributor: FormGen
Licence: Plná hra
Platforma: PC
Engine: Wolfenstein 3D
Série: Rise of The Triad

Nepříliš konkrétní informace naznačují, že se kult známý jako Triad chystá nelítostně zaútočit na Los Angeles. Hrozbu jaderného charakteru rozhodně není radno podceňovat, a proto je také do akce povolán elitní tým HUNT (High-risk United Nations Task-force). Cíl mise, prošetřit aktivity kultu na ostrově San Nicolas. Avšak jak se ukazuje, tak to nebude tak snadné, jak se zpočátku mohlo zdát. Tým při přiblížení k ostrovu naráží na hlídku, přičemž přichází o svou loď, jízdenku domů. Chtě nechtě se tak jednotliví členové týmu musí pustit do prozkoumávání starobylého chrámu, jenž Triad přetvořil v nedobytnou pevnost. Pořádně krvavá a šílená jízda může začít.

Taradino Cassatt, Thi Barrett, Lorelei Ni, Doug Wendt, a Ian Paul Freeley, pětice ostřílených ranařů nesoucí své unikátní dovednosti. Každá z postav hry dostala do vínku kombinaci rychlosti, zdraví a přesnosti střelby. Zatímco Doug Wendt je spíše těžkotonážní hromotluk, co snese pořádnou dávku zásahů, tak Lorelei Ni spíše vsází na ladný pohyb a přesnou střelbu. S každým hrdinou je tedy potřeba volit trošičku odlišný herní styl. Stejné principy jsou praktikovány i u nepřátel. Někteří jsou schopni předstírat smrt, aby nás v následujících vteřinách napadli zezadu. Jiní zase využívají sítí, aby omezili náš pohyb, a dokonce můžeme narazit na borce, co nám bez mrknutí oka ukradnou naši vlastní zbraň, s níž se nás pokusí sejmout.

Co se zbrojního arzenálu týče, dostáváme v Rise of the Triad poměrně zajímavou sadu výbaviček. Ty by se dali rozdělit na tři okruhy. Ten první tvoří pistole Walther PP, jeho dvojité kombo a samopal MP 40. Do těchto zbraní máme k dispozici neomezené množství munice. Valnou část hry tak budeme dřímat v rukách svou věrnou MP 40. Ovšem tu pořádnou zábavu přinášejí až raketomety a magické zbraně. S těmi lze hravě likvidovat celé skupinky nepřátel neotřelým způsobem. V jeden okamžik můžeme vlastnit jeden typ těchto zbraní, jenž ztrácíme okamžikem vyplýtvání veškeré munice. Třinácku zbraní nám ještě doplňují specialitky typu, že se můžeme proměnit v psa a probíhat úzkými chodbami, kam by jsme se normálně nevešli. V této časově omezené přeměně jsme navíc imunní střelám nepřátel. To platí i o tripu. Barvy okolo nás se rozjasní, přičemž není síly, jenž by nás v tuto chvíli dokázala zastavit. A podobných šíleností ve hře najdeme nespočet.

Takovou malou zajímavostí u Rise of the Triad je prvopočátek vývoje. V prvních stádiích se mělo jednat o přímého následovníka Wolfensteina 3D. Walter PP a MP 40 v kombinaci s podobnými uniformami, tak odkazuje na Wolfa, na jehož enginu hra také běží. Avšak je nutno podotknout, že na značně vylepšeném. Jeden se až diví, čeho se vývojářům podařilo s omezeními tohoto enginu dosáhnout. Okolí je značně interaktivní, plné nástrah a skrytých zařízení. Téměř všechny předměty lze zničit a ani při pohybu nejsme limitováni jen podlahou. Pomocí různých plošin se lze vyšplhat na římsy, kde jsou s oblibou schované mechanismy k otevření důležitých dveří. V tomto se hra drží zaběhnutých kolejí. S naší postavou se je zapotřebí prostřílet levelem po levelu až k bossovi na konci každé epizody. Ty ztvárňuje General Darian, Sebastian Krist, Nasty Metallic Enforcer a El Oscuro, hlava celého kultu.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *