Commander Keen 6: Aliens Ate My Baby Sitter!

Commander Keen 6 cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 15.12.1991
Výrobce: Id Software
Distributor: FormGen
Licence: Plná hra
Platforma: PC
Série: Commander Keen

Billy Blaze rozhodně nezahálí. Když zrovna nezachraňuje vesmír, tak se ve své dílně věnuje sestavování nových vynálezů. Jeho pozornost se právě upírá k sestavení zápěstního počítače, když ho jeho chůva Molly volá k večeři. Zabrán do práce nereaguje na první zavolání, čehož bude za okamžik litovat. Z pochodu myšlenek ho vytrhává lomoz a volání o pomoc. Jeho chůva zmizela. Jediným vodítkem je vzkaz vypálený do trávníku. Molly se zmocnili Bloobové z planety Fribbulus XAX s úmyslem jí sníst. Nedá se nic dělat, opětovně již pošesté nasazujeme fotbalovou helmu a proměňujeme se v neohroženého commandera Keena.

I tentokrát se je zapotřebí vypořádat s náročnými nástrahami cizí planety. Při postupu mezi jednotlivými lokacemi nám, jak jinak je průvodcem naše pistole a pogo tyč. S jejich pomocí se v rámci zaběhnutých zvyklostí vypořádáváme se záludnostmi terénu i řadou nepřátel. Zůstávají tu i osvědčené vychytávky. Ke svému postupu je mnohdy zapotřebí využít pojízdných plošin, které ovládáme pomocí pák. K tomu je potřeba nutno podotknout, že v tomto pokračování je to provedeno relativně nepřehledně a mnohdy se hráč ztrácí v tom, co danou pákou vůbec aktivoval. Zůstala i povinnost získat ke zdárnému dokončení svého poslání jisté předměty. Bez nalezení sandwiche, lana s hákem a přístupové karty neodhalíme pozadí únosu své chůvy.

Během své cesty se nám postupně daří odhalit motivaci Bloomů. Ti byli uplaceni Mortimerem, bratrem Molly. Ke svému úžasu tak zjišťujeme, že naše nemesis stále žije a spřádá své plány na pomstu. ID Software očividně měli se sérií Commander Keen další plány do budoucnosti, k jejíž realizaci však nakonec nedošlo. Šestá epizoda, nepočítáme-li dodatečně vydanou ztracenou epizodu 3.5, byla poslední hrou vydanou pro PC. Keen o sobě v roce 2001 dal ještě vědět na Gameboyi. Dále tu máme ještě neoficiální pokračování vytvořené fanoušky hry. Ovšem to už je jiná kapitola této legendární série.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *