Prehistorik 2

Prehistorik 2 cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 1993
Výrobce: Titus Interactive
Distributor: Titus Interactive
Licence: Plná hra
Platforma: PC, Amstrad CPC
Série: Prehistorik

Neandrtálec pachtící se za potravou pro svoji rodinu se ve své době zařadil mezi nejoblíbenější plošinovky. Není se tak čemu divit, že se Prehistorik dočkal svého pokračování, jenž novými nápady přímo přetéká. Opětovně se ujímáme role starého dobrého známého neandrtálce, s nímž se budeme muset vypořádat nástrahám pravěku. A jelikož nás protentokrát nežene nutnost nakrmit svou rodinu, není absolvování jednotlivých úrovní limitováno množstvím nasbírané potravy. K radosti mnoha hráčů se vytratila i nelítostná časomíra, takže máme dostatek času zkoumat skrytá zákoutí terénu plného nebezpečných tvorů. Naším cílem se stává sesbírat co nejvíce dostupných předmětů, než dorazíme na konec levelu.

K dispozici je celá řada věcí s různou bodovou hodnotou. Sbíráme různé jídlo, jakožto ovce, zeleninu či zákusky. Další skupinu předmětu tvoří různé cennosti jako prsteny, diamanty, mince a truhly. Poté tu jsou ještě věci každodenní potřeby, jako je nářadí, svíčky nebo květiny. Za sběr všech těchto věcí si připisujeme body nejen do našeho skóre, ale po dosažení jisté hranice jsme odměněni životem navíc. K extra životu se samozřejmě můžeme dostat i během hraní. Každý tento život je posléze rozdělen na tři srdíčka. Při pádu automaticky přicházíme o celý život, avšak pokud jsme jen zasaženi nějakým tvorem, tak přicházíme jen o jedno srdíčko. To si navíc můžeme uzmout zpět. Pokud se nám podaří agresora ulovit, tak z něj vypadne šestice kostí. Jejich sebráním získáme tolik potřebné srdíčko zpět.

O ty se nám budou snažit usilovat různorodí zástupci fauny. Během svého dobrodružství narazíme na medvědy grizzly, želvy, pavouky, vosy, ptáky, tygry, netopýry, sovy, tučňáky, dinosaury a další neandrtálce. Oproti prvnímu Prehistorikovi nejsou tito nepřátele zdrojem jídla, jen za jejich likvidaci získáme nějaké ty body do skóre, přičemž se v pravidelných intervalech znovu a znovu zhmotňují na daných místech. Je si proto potřeba na to dávat pozor, když se někde na chvíli zastavíme, abychom otestovali, zda se u tohoto kamene nebo keře neukrývá nějaká ta skrytá schránka. Na ty narážíme v průběhu celé hry, přičemž je kolikrát náhoda, že do onoho místa praštíme a oni nám vyskočí ven poměrně zajímavé předměty.

K likvidaci rozmanitého výčtu nepřátel máme k dispozici jak jinak, než svůj věrný kyj. Ten ve druhém levelu můžeme vyměnit za palici a o něco později se nám dostává do rukou sekera. Tu jako jedinou ze zbraní lze i házet. Do čtveřice tu máme ještě oboustrannou sekeru. K řešení krizových situací lze šáhnout po granátu. Tedy za předpokladu, že se nám ho podařilo najít. K likvidaci většího počtu nepříjemně rozmístěných nepřátel je to výtečná pomůcka. Další zajímavou vychytávkou je sběr příborů. Jakmile se nám podaří zkompletovat sadu vidličky, nože a lžíce, tak se všichni kolem mění na jednu minutu v jídlo ke konzumaci. Obdobnou úlohu ve hře plní i sběr písmenek slova BONUS. Složením celého slova padá k našim nohám lednička plná zajímavě ohodnoceného jídla.

Prehistorik 2 si pro hráče přichystal 11 úrovní doplněné o tři bonusové a jednu speciální. Do bonusových kol se lze dostat z podzemních jeskyní, letní přírody a mírným pásem. Speciální úrovní je vesnice neandrtálců. Kromě již zmíněných úrovní se podíváme do tropického pralesa, ledových jeskyní, chrámu atd. Tak jak jsme si zvykli v předešlém díle, tak i zde na nás čeká souboj se silnými bossy. Jejich úlohu ve dvojce plní kamenná freska, zlý strom a opice. Ani druhé dobrodružství Prehistorika neumožňuje postupné ukládání, tuto funkci plní čtyřmístné číselné kódy, na nějž s trochou snahy v průběhu jednotlivých levelů narazíme. Ty posléze zadáme po spuštění hry a přeneseme se na začátek příslušné úrovně.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *