Medal of Honor: Allied Assault – Spearhead

Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 12.11.2002
Výrobce: Danger Close Games
Distributor: Electronic Arts
Licence: Datadisk
Platforma: PC
Engine: Quake III
Série: Medal of HonorBitevní vřava, do níž nás tak atmosféricky zavedl Medal of Honor rozhodně zatím neřekla své poslední slovo. Stále existuje nespočet důležitých milníků druhé světové války, jejichž součástí se může alespoň zprostředkovaně hráč stát. V datadisku pojmenovaném Spearhead se ujímáme role Jacka Barnese, v jehož kůži si projdeme trojicí náročných misí. Hned v úvodu se opětovně vrátíme do dne D. Tentokrát se však nebudeme snažit o holé přežití na pláži v Normandii, nýbrž se na tuto událost podíváme z pohledu výsadkářů. Těžká dělostřelecká palba sama o sobě napovídá, že to nebude o nic snadnější poslání. Za dramatických okolností seskakujeme nad francouzským venkovem s cílem sabotovat klíčový zásobovací most.

Sotva se nám podaří zlomit silný nepřátelský odpor a s povděkem pohlédneme na své dílo zkázy, je zapotřebí přesunout veškerou pozornost na osvobození obsazeného území. To nás přivádí do Belgie, mrazivých Arden na Štědrý den roku 1944. Spojenecké síly musejí s minimem zásob čelit mnohonásobné převaze. A to nutí jednoho k zoufalým činům. Vydáváme se tedy přepadnout německý tábor a uzmout nějakou tu munici a potraviny. Načerpat trochu té energie se bude ještě náramně hodit v odražení ničivého útoku a následné protiofenzivy.

V závěrečném třetím aktu se přesuneme do samotného srdce Třetí říše. Podpořeni ruskými spojenci se vydáváme ulicemi Berlína vyloupit německý štáb. Cíl je prostý, zmocnit se seznamu špiónů a zasadit tak nepříteli ránu s milosti. A jelikož je do obrany Berlína nasazen snad každý bojeschopný němec, rozhodně nepůjde o pohodovou procházku. S chutí tak využije služeb ukořistěného tanku. Medal of Honor: Allied Assault – Spearhead tak nabízí další zajímavé lokace a ani náhodou nezapadl do stereotypu. Jedinou vadou na kráse tohoto datadisku je relativně krátká doba, jíž hráč potřebuje na dohrání.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *