Medal of Honor: Allied Assault – Breakthrough

Medal of Honor: Allied Assault - Breakthrough cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 22.9.2003
Výrobce: TKO Software
Distributor: Electronic Arts
Licence: Datadisk
Platforma: PC
Engine: Quake III
Série: Medal of HonorFamózní úspěch válečného Medal of Honoru nastartoval novou éru počítačových her. Akce zasazené doprostřed krvavých konfliktů, kde nejsme sami, nýbrž jsme součástí vojenské jednotky, se staly pro svou nezapomenutelnou atmosféru velmi oblíbenými. Není se tedy čemu divit, že po kladně přijatém datadisku Spearhead, se programátoři rozhodli ještě jednou vrátit k osvědčeným postupům a naservírovat hráčům dobrodružství seržanta Johna Bakera. V jeho kůži se zapojujeme do bojů v Severní Africe, Sicílii a Itálii. Tím se dostáváme do trochu odlišnějšího prostředí, než v předchozích titulech. Do hry tak přibývají zbraně používané na této frontě.

Breakthrough nám na datadisk nabízí celkem přijatelnou porci zábavy v trojici příběhových liniích o počtu 11 misí. Oproti předchozím kouskům narážíme na o něco vyšší obtížnost způsobenou trochu jiným přístupem k distribuci munice a lékáren. Obojím se ve hře značně šetří, což nás častěji, než by jsme si přáli, dostává do situace, kdy je potřeba zvažovat každý výstřel. Naštěstí je tento neduh vyvážen výtečně zvoleními lokacemi, na něž nás hra zavádí.

Boje v Africe nám zprostředkují písečnou bouři, zapojíme se do ostrých bojů v dobývaném městě a nesmí chybět ani diverze zásobovací lodi. Sicílie během ofenzivy spojenců je jak stvořená na noční procházku týlem nepřítele s cílem zničit protileteckou obranu či záškodnickou činnost na nepřátelském letišti. Zkrátka nepřijdou ani boje o samotnou Itálii. Záchranná operace v ulicích Monte Casina je výtečnou průpravou na nervy drásající jízdu v řeži o Monte Battaglia.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *