Land of the Dead: Road to Fiddler’s Green

Land of the Dead: Road to Fiddler's Green cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 18.10.2005
Výrobce: Brainbox Games
Distributor: Groove Games
Licence: Plná hra
Platforma: PC, Xbox
Engine: Unreal Engine 2.0
Série:

Poklidný večer u stolu s nějakou tou dobrotou je vysněnou kratochvílí každého tvrdě pracujícího farmáře. Avšak dnešní večer je něčím jiný. Jack sám netuší, čím to je, ale stále ho pronásleduje divný pocit. Když v tom mu to dochází. Podivná postava postávající na jeho dvoře se vůbec nechová jako normální lidská bytost. Nadešel čas popadnout pušku a začít jednat. Nezvaný host se totiž s poklidně postávajícího mění v krvelačné monstrum. Rázem je naše farma zaplavena hordou nemrtvých. Boj o holé přežití začíná.

Netrvá dlouho a dochází nám, že se zhroutil celý svět. Neznámá nákaza nedovolí mrtvým klidný odpočinek, nutí je dál rozsévat smrt. Na Jacka tak čeká těžké rozhodnutí, kam se z venkova uchýlit. Místní odlehlost mu sice nabízí relativní bezpečí, ovšem je jen otázkou času, kdy mu dojdou potraviny a okolnosti ho stejně donutí se vydat na cestu. Není tedy o čem debatovat, vydává se do nedalekého města, aby našel zbylé přeživší. Cesta k evakuačnímu místu však ani náhodou nebude snadná. Budeme se muset probít zapáchající kanalizací, udělat si nečekanou zastávku v nemocnici, na policejní stanici či divadle.

Po likvidaci nespočtu zombie pomocí řady střelných i chladných zbraní se konečně dostáváme do vysněného ráje. Tedy alespoň zdánlivého ráje. Místo, jenž mělo sloužit lidstvu k bezpečnému přežití je zaplavené nemrtvými a my ještě jednou musíme pozvednout zbraň při hledání klidu v duši. Land of the Dead: Road to Fiddler’s Green je prequelem ke stejnojmennému filmu od legendárního George A. Romera. Tomu do jisté míry odpovídá zpracování. Hra nevyniká nijak zvláštní variabilitou, avšak svému účelu dokáže posloužit na výtečnou. Je-li naším cílem bezhlavě masakrovat zombíky a nepřemýšlet u toho nad děním kolem.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *