Mario Brothers VGA

Mario Brothers VGA Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 26.11.1990
Výrobce: Dave Sharpless
Distributor: Dave Sharpless
Licence: Freeware
Platforma: PC
Série: Mario

Postavička italského instalatéra se v herním světě stala skutečným kultem. Snad každý hráč alespoň jednou v životě narazil na hru, v níž Mario figuruje. Přeci jenom, Mario je již ostříleným harcovníkem, co okupuje monitory herních zařízení více jak 35 let. Poprvé jsme se jeho postavičky ujali v legendárním Donkey Kongovi ve snaze zachránit svou milou ze spáru obří gorily vrhající nespočet sudů. Původně bezejmenný hrdina velice rychle získal svoji unikátní osobnost, s níž nám ho Nintendo představilo v samostatné sérii Mario Bros. V této hře je Mario představen jako New Yorský instalatér s italskými kořeny. Společně se svým mladším bratrem Luigim jsou konfrontovány s tvory vylézajícími potrubím z kanalizace.

V případě Mario Brothers VGA jde o neoficiální předělávku pro osobní počítače, v níž jsou zachovány všechny prvky původní hry. Mario je tak postaven do role ochránce města, na jehož bedrech lpí odražení tajemného útoku z podzemí. Naše možnosti jsou značně omezené. Mario se může pohybovat pouze do stran a využívat skok. Ten je nejpodstatnější při likvidaci protivníku v podobě želv, korýšů či much. Agresivní nepřátele je zapotřebí nejprve znehybnit úderem zespodu do plošiny, po níž se pohybují. Tím se nám podaří např. želvu otočit na záda a učinit jí tak zranitelnou. Nyní přichází druhá fáze, kdy se bezbranné želvy musíme zbavit přímým kontaktem.

Takže po úspěšném omráčení se pokud možno bez nějakého prodlení přesuneme k nehybnému protivníkovi. Ono slůvko neprodleně má svůj význam, jelikož nic není trvalé a pokud zaváháme, želvě se podaří otočit zpět na nohy. Při tom změní svou barvu, s čímž přichází zvýšená rychlost jejího pohybu. Krom času si je ještě zapotřebí dávat pozor, abychom do plošiny náhodou neuhodili dvakrát. Druhý úder totiž mořskou havěť automaticky vrací do hry, i když bez změny barvy a tedy i rychlosti. Mario tak musí dobře časovat, kdy své protivníky omráčit, aniž by ho některý z dalších nepřátel ohrozil. Stačí pouhý dotyk s neomráčeným charakterem a přicházíme o drahocenný život.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *