Jazz Jackrabbit: Holiday Hare 1994

Jazz Jackrabbit cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 03.12.1994
Výrobce: Epic MegaGames
Distributor: Epic MegaGames
Licence: Abandonware (Datadisk)
Platforma: PC, Macintosh
Série: Jazz Jackrabbit

Práce hrdiny je nikdy nekončící lopotou. Když se zlotřilý želvák rozhodne zaútočit na náš svět, vyslyšíme volání povinnosti, i kdyby byl Štědrý večer. A přesně v tomto duchu se nese tento samostatně spustitelný datadisk k úspěšné plošinovce Jazz Jackrabbit. Jeho součástí je všech šest původních epizod, které nabobtnaly o čtyři nové. V jejich uspořádání však není potřeba hledat nějakou inovaci. Dle vzoru osvědčeného modelu se jedna epizoda skládá s trojice planet po dvou levelech.

Hra se drží všech osvědčených postupů i po herní stránce. Jazz vyzbrojen svou blastrovou puškou v jasně stanoveném časovém limitu musí zdolat všechny nástrahy úrovně. Pro úspěšné dokončení má k dispozici i omezené množství zdraví. Kolik zásahů snese a kolik času na to celkově bude mít, záleží na zvolené obtížnosti. Při postupu levelem sbíráme různé bodově ohodnocené předměty, lepší munici a samozřejmostí jsou i mrkvičky k doplňování zdraví. Co se zbrojního arzenálu týče, drží se Jackrabbit kousků prověřených v původní hře. Nechybí ani v 3D pojatý bonusový level, do něhož se Jazz dostane po nalezení rudého diamantu. Jedinou výraznější změnou se tak stává nová hudební stopa.

Zatímco se první tři epizody drží zaběhnutých kolejí, čtvrtá je celkově laděna do vánoční tématiky. Zasněženou krajinu zdobí vánoční stromky i s jejich typickou dekorací. Blikající světýlka tak navozují tu správnou atmosféru. Tu podbarvuje i červenobílé cukrátko, které nám nahradilo předměty určené ke sběru. Originální je i hudební podbarvení celé epizody. Tou nás budou provázet remixované verze vánočních koled. Při hraní Holiday Hare 1994 si tak můžeme zabroukat Jingle Bells, Deck the Halls, Rudolph, The Twelve Days of Christmas či Tichou noc. Odlišná je i paleta nepřátel. Ze sněhu po nás chňapají obří ruce, pronásledují nás želvy na lyžích, poletující ďáblíci a bílé opice.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *