Jazz Jackrabbit 2: The Secret Files

Jazz Jackrabbit 2: The Secret Files cover Žánr: Plošinovka
Datum vydání: 15.03.1999
Výrobce: Epic MegaGames
Distributor: Gathering of Developers, Project Two Interactive
Licence: Datadisk
Platforma: PC
Série: Jazz Jackrabbit

Druhé pokračování Jazz Jackrabbita se setkalo s kladným přijetím hráčské komunity, proto není divu, že se s mírným odstupem dočkal svého datadisku. Ten je poháněn vylepšeným enginem, což dalo vývojářům prostor vystavět rozlehlejší úrovně. Jednotlivé levely jsou tak o něco komplikovanější a téměř všechny levely nám nabízí alternativní cesty k jejich pokoření. Je tak jen škodou, že oproti původní hře tu máme navíc jen jednu oficiální epizodu o devíti úrovních. Avšak ti kdož nemají dost, dostávají prostor po jejím pokoření zkusit štěstí v povedených dvacet úrovních vytvořených fanoušky v editoru hry.

Další devízou datadisku The Secret Files je nová, třetí hrací postava. Lori je mladší sestrou Jazze a Spaze. Vyznačuje se žlutě zbarvenou srstí, dlouhými vlasy a typická je pro ni dvoudílná purpurová kombinéza. Její specifické pohyby jsou do jisté míry kombinací obou bratrů. Lori tedy získala do vínku možnost levitovat pomocí rotujících uší a zastrašovat protivníky svým spinningovým kopem. Oproti Spazovu kopu pokryje kratší vzdálenost, zato však zvládá zasáhnout více nepřátel.

Postava Lori se krátce mihla již na konci Jazz Jackrabbita 2, kde však byla vyobrazena jakožto Spazova milá. Lehké nedorozumění mezi vývojáři a vydavatelem ji však nakonec přiřklo úlohu dlouho ztracené sestry, která neváhala přispěchat s pomocí v boji s ďábelským želvákem. K tomu v tomto datadisku využívají veškerý zbrojní arzenál představený v původní hře. Nejinak je tomu i s ostatními herními mechanismy. Máme tu tak klasický datadisk přinášející jednu novou epizodu, jíž fanoušci hry přijali rozporuplně.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *