Hovertank 3D

Hovertank 3D cover Žánr: First-person shooter
Datum vydání: 1991
Výrobce: id Software
Distributor: Softdisk
Licence: Abandonware
Platforma: PC
Engine: Wolfenstein 3D

Ač mnoho lidí považuje za první FPS hru Wolfensteina 3D, jde o mylný názor. Wolfenstein svou popularitou akorát nastartoval nový kult, prvenství patří jiné hře od stejného výrobce. Hovertank byl takovým testem k zamýšlenému Wolfovi. Nedostává se nám tedy tak propracované grafiky, avšak to nijak nesnižuje přínos tohoto kousku. Hovertank 3D je zasazen do postapokalyptické budoucnosti, v níž svět sužuje jaderná válka. A právě v tento moment bylo rozhodnuto o dalších úderech jadernými střelami. Za cíle byly vybrány města zamořená zmutovanými lidmi a zejména nebezpečnými monstry.

Ale jak to tak bývá, i v takovýchto oblastech žijí obyčejní lidé, pro něž je náročné v těchto podmínkách přežívat. Proto přichází ke slovu žoldák Brick Sledge, jehož si najímá tajuplná organizace k záchraně těchto jedinců. Z velké části jde o politické aktivisty a vědce, jejichž záchrana by mohla v budoucnu sehrát důležitou roli. Vzhledem k množství kreatur, mutantů, ozbrojených stráží a tanků dostáváme do vínku vlastního obrněnce. S ním se proháníme ulicemi města a pomocí radaru vyhledáváme jedince určené k záchraně i nepřátelské cíle.

Abychom to neměli až tak jednoduché, jsme limitováni odpočtem času. Ten nemilosrdně odpočítává vteřiny do dopadu nukleární rakety. Než se tak stane, musíme vyzvednout přeživší a přemístit se k teleportu do bezpečí. Na základě počtu zachráněných a dosaženého času nás Hovertank odmění příslušným žoldem. Při teleportaci jsou nám automaticky opraveny všechny utržené škody, v plné síle se tak můžeme pustit do záchranné mise v dalším městě.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *